Optyczne powiększanie łazienki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 570 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 312 | Data: Sun, 22 Sep 2013 | 10 komentarzy

Łazienki z reguły są bardzo małymi pomieszczeniami, w których musimy zmieścić takie elementy jak toaleta, umywalka, szafka oraz prysznic lub wanna. Problem małych łazienek jest szczególnie powszechny w blokach, gdzie pomieszczenia te sprawiają wrażenie klaustrofobiczne.

 

Jeśli budujemy swój własny dom, możemy pozwolić sobie na nieco większą łazienkę. Jednak co zrobić, jeśli nie mamy takiej możliwości? Dobrym pomysłem jest optycznie powiększenie łazienki. Dzięki kilku sposobom na optyczne powiększenie łazienki nie zyskamy dodatkowego miejsca w tym pomieszczeniu, jednak na pewno będziemy czuć się w nim lepiej i bardziej swobodnie. Pierwszym pomysłem na osiągnięcie oczekiwanego efektu jest pozostawienie wolnej przestrzeni tuż przy wejściu do łazienki.

 

Nie powinniśmy w tym miejscu ustawiać zbyt wielu elementów na podłodze. Dzięki temu uzyskami iluzję, która optycznie powiększy pomieszczenie. W małych łazienkach gdzie każdy centymetr podłogi jest niezwykle ważny może się to okazać trudne do wykonania, jednak tak naprawdę wystarczy zdecydować się na podwieszaną toaletę lub umywalkę, aby uzyskać efekt powiększenia przestrzeni. Kolejnym trikiem jest umieszczenie w łazience dużego lustra, a najlepiej kilku.

 

Jak powszechnie wiadomo, to właśnie ten element wnętrza najbardziej wpływa na jego optyczne powiększenie. Sposób ten jest stosowany w wielu domach od wielu lat. Równie skuteczne jest używanie chłodnych barw ścian oraz podłóg oraz sufitów. Różne odcienie niebieskiego, grafitowego, białego koloru idealnie nadają się do łazienek, a dodatkowo sprawiają wrażenie powiększenia pomieszczenia. W niewielkiej łazience musimy pilnować tego, aby nie została ona zagracona przez elementy takie jak na przykład szczoteczki do zębów, suszarki, ręczniki itd. Elementy te powinniśmy umieszczać w szafkach znajdujących się w łazience. Im większy porządek, tym większe i bardziej przestronne będzie wydawało się pomieszczenie. Wybierając kabinę prysznicową zdecydujmy się na szklane ścianki, które również optycznie powiększą łazienkę.

 

Przenieś się tutaj i dowiedz się więcej o wnętrzach!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl