Odmieniamy przedpokój

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 551 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 381 | Data: Thu, 16 Oct 2014 | 0 komentarzy

Przedpokój jest swoistą wizytówką naszego domu czy mieszkania. To pierwsze pomieszczenie, które widzą odwiedzający nas goście. To w przedpokoju zazwyczaj trzymamy wszystkie niezbędne do wyjścia z domu rzeczy. Musi to być zatem nie tylko estetycznie urządzone miejsce, ale również funkcjonalne.

W dobrze zaplanowanym i urządzonym przedpokoju wszystkie istotne rzeczy mają swoje miejsce, możemy je łatwo znaleźć oraz szybko się w nim poruszać gdy nerwowo krzątamy się przed porannym wyjściem do pracy. Jeśli jednak w przedpokoju coś nie gra, brakuje istotnych elementów, możemy łatwo to zmienić Odmiana przedpokoju i zastosowanie w nim funkcjonalnych rozwiązań może naprawdę usprawnić nasze życie.

Wszystko na miejscu!

W przed pokoju trzymamy zazwyczaj wierzchnie okrycia, parasole, klucze, buty i wiele innych drobiazgów. W zależności od panującej na zewnątrz aury, często przed wyjściem z domu musimy sięgnąć po wiele z nich. Poszukiwanie każdej z tych rzeczy w innym kącie może być szczególnie uciążliwe, zwłaszcza wtedy gdy spieszymy się na ważne spotkanie. Dlatego dobrze zaplanowany przedpokój to bardzo ważne miejsce.

Najważniejszą zasadą przy planowaniu przedpokoju lub odświeżaniu go, jest znalezienie miejsca dla wszystkich istotnych dla nas rzeczy. Nie oznacza to wcale, ze musimy wyburzać ściany i powiększać przedpokój żeby zmieścić w nim wszystko co konieczne. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tam naprawdę potrzebujemy. Tu niewątpliwie jedną z podstawowych kwestii jest sprawa przechowywania ubrań. Jeśli nie mamy w przedpokoju szafy, możemy przewiercić do ściany wieszaki. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie nad nimi półki na czapki i kapelusze. Pozostając w temacie wieszaków i haczyków – warto jest wygospodarować również niewielkie haczyki, na których zawisną klucze – trzymanie ich zawsze w tym samym miejscu zaoszczędzi nam sporo czasu w porannej krzątaninie. Szafka na buty również będzie funkcjonalnym rozwiązaniem – wtedy w porannym pośpiechu nie będziemy potykać się o porozrzucane pary.

Sezonowe zmiany

Jeśli nie dysponujemy wystarczającą przestrzenią do przechowywania w przedpokoju, w której zmieszczą się buty i okrycia na każdą porę roku, warto jest wraz z nowym sezonem dokonać zamiany. Nie ma sensu ograniczać przestrzeń przedpokoju zimowymi kurtkami i płaszczami gdy na zewnątrz panują upały.

Dobra organizacja i zaplanowanie przestrzeni do przechowywania pozwolą uczynić z przedpokoju naprawdę funkcjonalne miejsce. Montując przydatne wieszaki i półki nie tylko poprawimy estetykę pomieszczenia, ale także ułatwimy sobie życie.Podpis

Jeśli obawiamy się, że nasz przedpokój zostanie całkiem zalany błotem, tu znajdziemy rozwiązanie.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl