Meble jako dekoracje w salonie? Czemu nie!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 662 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 341 | Data: Mon, 2 Sep 2013 | 11 komentarzy

Wybierając dekoracje salonowe, większość osób skupia się na drobnych dodatkach czy na dekoracjach ściennych - obrazach, dyplomach czy zdjęciach rodzinnych.

 

Istotnym elementem pozostają jednak także dekoracje bardziej widoczne, a niezbyt oczywiste, a mianowicie meble. Meble w salonie nie powinny być nudne, a zarazem - zbyt innowacyjne. Doskonale sprawdzają się meble w stylu klasycznym pochodzące z jednej z dawnych epok. Tego typu meble nie łączą się jednak zbyt dobrze z nowoczesnym wystrojem wnętrza...

Meble stylowe czy stylizowane?

Wybierając meble do salonu dobrze jest się zastanowić, jakim budżetem się dysponuje i jakiego rozwiązania się szuka. Do wyboru osób zdecydowanych na rozwiązanie klasyczne zwykle są meble stylowe, czyli oryginały pochodzące z dawnych lat, a także meble stylizowane - czyli stworzone na wzór dawnych mebli. Stylizowane meble to takie, które wyprodukowano w czasie późniejszym, niż styl, który dane meble imitują. W wielu przypadkach różnica w jakości jest jednak dla amatora znikoma, a oszczędność pieniędzy - bardzo duża.

Tworzenie kompozycji dekoracyjnej wnętrza

Przy dekorowaniu wnętrza i przy wyborze mebli do salonu warto zawsze pamiętać o ogólnej kompozycji. Warto zawsze brać pod uwagę całą kompozycję i główny zamysł aranżacyjny. Dla przykładu, jeśli wybiera się styl klasyczny, nie powinno się stosować obrazów sztuki nowoczesnej, zamocowanych w antyramach na ścianie. I przeciwnie - korzystając z rozwiązań innowacyjnych i nowatorskich, dość odważnych, nie warto ustawiać w salonie mebli sprzed paru wieków. Dobre dopasowanie poszczególnych typów dekoracji do ogólnego stylu aranżacji jest bardzo istotne.

Inne wydatki

Poza meblami, dekorując salon warto rozważyć także inne dodatki. Warto więc z góry przeznaczyć na nie pewną część budżetu, bo pewnym jest, że same meble w żadnym salonie nie wystarczą. Dodatkami, w które zdecydowanie warto zainwestować, są dla przykładu antyramy i obrazy, a także gustowne wazony, żywe kwiaty, talerze, porcelana i tym podobne produkty. Każdy powinien jednak poszukać takich dodatków, które będą maksymalnie oddawać jego charakter i w rezultacie stworzą indywidualną, ciekawą aranżację salonu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl