Lustereczko powiedz przecie...

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 650 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 413 | Data: Sat, 26 Jul 2014 | 0 komentarzy

Niezbędne w łazience, przydatne w przedpokoju. W ozdobnej ramie jest doskonałą dekoracją. Odpowiednio umieszczone daje złudzenie większej przestrzeni.

Lustra znajdziemy w każdym domu, małe duże, zamontowane w meblach, wiszące na ścianie nad kominkiem czy toaletką.

Ile luster potrzebujemy w domu?

Na pewno powinniśmy mieć lustro w łazience – pomoże ono w codziennej toalecie. Drugie, mieszczące całą sylwetkę, w przedpokoju lub sypialni. W dużym łatwiej się przeglądać i ocenić czy wszystkie elementy garderoby leżą na nas tak, jakbyśmy chcieli. Kolejne są już uzależnione od liczby i zapotrzebowań domowników. Lustro jest nieodzownym elementem damskiej toaletki, ale jeśli nie posiadamy takowej, można wybrać spośród wielu przenośnych, minitoaletek.

Na szafie czy na ścianie?

Wybierzmy opcję najkorzystniejszą dla pomieszczenia. Decydując się na lustro na szafie zaoszczędzimy miejsce. W ofercie mebli znajdziemy sporo gotowych rozwiązań z lustrem.

Montując je na ścianie, możemy potraktować je jako dekorację, wystarczy dobrać odpowiednią ramę. Można również wybrać różnokolorowe lustro, taflę ozdobioną wzorami lub lustro w konkretnym kształcie np. liścia.

Lustra stojące

To dobry wybór dla osób niezdecydowanych bądź lubiących ciągłe zmiany. Jeśli nie chcemy inwestować w różne lustra w każdym pomieszczeniu, a ich potrzebujemy, wybierzmy te wolno stojące o niewielkich gabarytach, łatwe w przestawianiu lub chowaniu. W łazience warto jest mieć dodatkowo lusterko powiększające, przydatne w dbaniu o cerę.

Złudzenia optyczne

Umieszczone w odpowiednim miejscu lustro stworzy iluzję większej przestrzeni, a także doświetli pomieszczenie. Duże, pozbawione ram i dekoracji lustro umieszczone na całej wysokości ściany optycznie podwyższy sufit. Uważajmy, żeby niechcący z pomocą lustra nie multiplikować miejsc, na których ekspozycji nam nie zależy.

Oświetlenie tafli

Przed wybraniem odpowiedniego światła, zwróćmy uwagę czy pasuje ono do lustra – nie zniekształca obrazu. Oświetlenie przyda się na pewno w przedpokoju – wybierzmy światło, które będzie padało od przodu na osobę przeglądającą się. Takie światło również ułatwi korzystanie w pełni z lustra w łazience.

 

Przed zakupem zastanówmy się na jakiej funkcji nam najbardziej zależy. Zamontujmy je w odpowiednim, spełniającym nasze oczekiwania miejscu. Lepiej żeby lustro nie było umieszczone naprzeciwko miejsca, w którym często siedzimy, pracujemy – ciągły widok ruchów naszego odbicia może być dekoncentrujący. Warto również wcześniej sprawdzić przy wybranym świetle czy dobrze wyglądamy w danym lustrze.Podpis

Hania007


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl