Jak urządzić pokój studencki?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 631 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 387 | Data: Tue, 8 Jul 2014 | 0 komentarzy

Przeprowadzka do innego miasta, szukanie mieszkania, pokoju. Potem wakacje, podróże i szukanie lokum od nowa. Nawet jeśli studenci planują znaleźć miejsce na kilka lat, to znalezienie idealnego pokoju może wiązać się z paroma przeprowadzkami.

Zazwyczaj najtańszy jest wynajem nieumeblowanego pokoju. W mieszkaniach studenckich często znajdziemy tylko podstawowe umeblowanie typu łóżko i pare półek. Warto mieć kilka mebli, które łatwo przetransportujemy tramwajem lub autobusem.

Łóżko DIY

Puste wnętrze zachęca do kreatywności. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem problemu łóżka, będzie zakup samego materaca. Materac jednak nie powinien leżeć bezpośrednio na podłodze. Spód nie oddycha, co może doprowadzić to do powstawania nieprzyjemnego zapachu i pleśni. Dobrym rozwiązaniem jest położenie pod materac europalet.

Lekki regał

Problem braku półek mogą rozwiązać zbite razem drewniane skrzynki po owocach. Wcześniej należy je dobrze wyczyścić, do wygładzenia powierzchni przyda się papier ścierny. Jeśli skrzynki mają nam służyć dużej, dobrze jest je zabejcować. Takie meble nie zniosą dużego obciążenia, na książki i inne ciężkie przedmioty, lepiej sprawdzi się metalowy regał. W sklepach znajdziemy go zazwyczaj na dziale związaniem z urządzaniem piwnicy, spiżarni itp. Łatwo go złożyć, jest lekki, ale wytrzymały (dostępny w tym miejscu).

Miejsce do pracy i nauki

Nie zapomnijmy o wygodnym miejscu do nauki. Warto zainwestować w dobrą lampkę na biurko. Najtańsze biurko to blat (może to być zabezpieczona płyta wiórowa) plus nogi, lub kozły.

Mobilna szafa

Najlepszym rozwiązaniem będzie stojący wieszak na ubrania lub szafa tekstylna. Jeśli zdecydujemy się na sam wieszak warto mieć kilka pokrowców na ubrania, sprawią że te rzadziej noszone, nie będą się bardzo kurzyły. Taka szafa ma jednak jeden minus – nie można powiesić na niej wielu, ciężkich rzeczy.

Stojak na buty

Buty można schować do kartonowych pudełek i położyć pod wiszącymi ubraniami. Lub oprzeć o ścianę europaletę i użyć jej jako stojaka na buty, które łatwo można zaczepić pomiędzy deskami.

Kartonowe pudełka

W różne wzory, a także kartonowe segregatory pomogą uporać się z uporządkowaniem przedmiotów i papierów.

 

Lekkie, niedrogie, łatwe w montażu i transporcie to cechy wyposażenia studenckiego mieszkania, które jest też dobrym rozwiązaniem dla często przeprowadzających się osób, niechcących inwestować dużych pieniędzy w meble.

 Podpis

Hania007


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl