Jak urządzić mieszkanie na wiosnę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 874 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 316 | Data: Sun, 22 Feb 2015 | 0 komentarzy

Wraz z nadejściem wiosny odczuwamy w sobie przypływ pozytywnej energii. Jesteśmy radośniejsi i mamy mnóstwo sił witalnych, które na ogół przekładają się na chęć wprowadzenia zmian w wyglądzie i w mieszkaniu. Jak dokonać wiosennej metamorfozy w naszych wnętrzach?

Wiosna jest piękna, ponieważ jej barwy są piękne. Chcąc mieć mieszkanie w stylu wiosennym, powinniśmy wprowadzić do niego kolory zaczerpnięte wprost z natury. Ściany lub ich fragmenty ładnie będą prezentować się w odcieniach słonecznej żółci, lazuru rodem z wiosennego nieba, soczystej, trawiastej zieleni, złocistego brązu wschodzących zbóż. Można też pokusić się o elementy florystyczne na ścianach, na przykład fototapetę przedstawiającą kwiaty. Aby ożywić wnętrza, możemy zastosować na ścianach miszmasz wielu barw, na przykład z palety pasteli.

Aranżacja ścian to oczywiście nie jedyny punkt zaczepienia podczas urządzania wiosennego mieszkania. Nie mniej istotny jest sposób wykończenia podłóg. Doskonale sprawdzi się drewno. Ten szlachetny surowiec naturalny wspaniale ożywia wygląd wnętrz, a zarazem wprowadza do nich harmonię i styl. Wiosennej atmosferze sprzyjają również dywany i wykładziny w kolorach ziemi. Jeśli chcemy wyczarować na naszej podłodze prawdziwą wiosenną łąkę, warto postawić na dywan imitujący naturalną trawę.

Teraz już tylko pozostaje dobór żywych, wyrazistych dodatków i gotowe! Po pierwsze – rośliny doniczkowe. Chyba nie ma innego elementu wystroju, który w podobnie mocny sposób wprowadzałby osoby przebywające wewnątrz w wiosenny nastrój, aniżeli naturalne kwiaty, krzewy i trawy. Warto więc wybrać się do centrum ogrodniczego i wybrać kilka egzemplarzy ciekawych roślin ozdobnych. Kolejnymi dekoracjami, które pomogą nam wywołać wiosenną atmosferę w domu są dekoracje z tkanin, czyli zasłony, narzuty, poszewki. Najbardziej sprawdzą się tu oczywiście materiały w odcieniach zieleni, a także we wzory roślinne, np. liście, kwiaty, gałęzie drzew, itp. Nie zapominajmy również, aby jak najczęściej przynosić do domu kwiaty cięte, które oprócz walorów wizualnych posiadają jeszcze jedną zaletę – wypełniają wnętrza pięknym, wiosennym zapachem.Podpis

Wiosenne dodatki do wnętrz znajdziesz na: http://www.decobazaar.com


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl