Jak stworzyć nowoczesny salon?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 559 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 293 | Data: Mon, 2 Sep 2013 | 11 komentarzy

Wykończenie i wyposażenie salonu nie jest zadaniem łatwym, gdyż wymaga rozważenia wielu estetycznych i praktycznych aspektów. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z gotowego rozwiązania aranżacyjnego, na przykład z katalogu profesjonalnego dekoratora wnętrz.

 

Samodzielne jednak zastosowanie tego typu aranżacji w praktyce może być zbyt trudne i niekiedy wykorzystanie usług fachowca może być praktycznie jedynym możliwym wyjściem, jeśli chce się dobrze udekorować salon.

Wygodne rozwiązania

Wygodne i proste rozwiązania salonowe to głównie te, charakteryzujące się minimalistycznym wyglądem. Przy takich dekoracjach możliwe jest samodzielne ich montowanie, a także poprawianie czy regulowanie. Minimalizm powinien być jednak zrównoważony i wyraźny - w amatorskich projektach aranżacji salonowych wnętrz łatwo można dopatrzeć się ubytków w dekoracjach, co - choć było zamierzone - wcale się nie sprawdziło jako minimalistyczne podejście do estetyki wnętrzarskiej. Warto więc uważać.

Nie tylko wygląd

O ile sam wygląd dekorowanego pomieszczenia jest niezwykle istotny, to nie on jest najważniejszy. Liczy się także funkcjonalność pomieszczenia i możliwość wykorzystywania go w codziennym życiu, a także w trakcie świąt. Salon powinien być przeznaczony zarówno dla samych mieszkańców, jak i dla potencjalnych, okazjonalnych gości. W codziennym użytkowaniu salon nie powinien krępować, a raczej powinien pomagać i otwierać przed mieszkańcami dodatkowe możliwości.

Pozostałe dekoracje

Przy wybieraniu dodatkowych dekoracji do salonu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczne dodatki indywidualne - dopasowane do charakteru i tożsamości mieszkańców, ale i atrakcyjne wizualnie. Sprawdzą się tutaj na przykład powieszone na ścianie pamiątki z dalekich krajów, czy też wygrane w licznych konkursach albo zawodach puchary. Posiadając tego typu wyróżnienia i dekoracje nie warto ich chować po kątach, a dobrze je wykorzystać w praktyce. W wielu przypadkach podobne przedmioty sprawdzą się jako dekoracje salonowe.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl