Globus w pokoju dziecka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 716 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 370 | Data: Wed, 18 Dec 2013 | 0 komentarzy

Błędnym okazałoby się stwierdzenie, gdybyśmy powiedzieli, że dziecko zdobywa wiedzę tylko i wyłącznie w szkole. Każdy dzień przynosi mu szereg nowych doświadczeń, poszerzając jego horyzonty oraz umiejętności radzenia sobie w poszczególnych sytuacjach.

Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest zapewnienie mu odpowiednich możliwości rozwoju poprzez jak najlepszą aranżację i wystrój pokoju. Czego nie powinno w nim zabraknąć? Oczywiście, łóżka, biurka, podstawowych książek oraz zabwek, urozmaicających dzień pociechy. To jednak nie wszystko. Bardzo dużą rolę odgrywają elementy, które potrafią dostarczyć rozrywki i jednocześnie wiedzy. Jednym z nich jest na pewno globus – przedmiot, który, co prawda, obecnie odchodzi w zapomnienie. Nie warto z niego rezygnować, jeżeli tylko zależy nam na tym, aby swojemu dziecku zapewnić odpowiednie możliwości rozwijania się.

globus_1.jpg

Do czego tak właściwie służy globus?

Okazuje się, że możliwości jego wykorzystania jest zdecydowanie więcej. Bardzo dobrze sprawdza się on na przykład podczas odrabiania lekcji z geografii czy podczas nauki. Znalezienie na nim konkretnego kraju, gór czy morza nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Dziecko, oglądając miniaturę kuli ziemskiej z każdej strony, zwiększa swoją świadomość z zakresu lokalizacji poszczególnych krain geograficznych, wód czy państw. W ten sposób poprawia się także jego spostrzegawczość. Czasami na znalezienie małego obiektu trzeba poświęcić całkiem sporo czasu, oglądając globus bardzo dokładnie. Znalezienie określonego punktu przynosi jednak ogromną satysfakcję i zadowolenie, a co najważniejsze, także uśmiech na twarzy dziecka – czy nie na tym właśnie nam zależy?

Globus to także znakomita pomoc w nauce

Dziecko już od pierwszych klas w szkole zdobywa wiedzę na temat tego, gdzie żyje, co go otacza oraz jak wygląda planeta, na której urodziło się ono. Podczas odrabiania prac domowych musi ono podać państwa, z jakimi graniczy Polska, wody oblewające Afrykę czy góry Ameryki Południowej. Jedno spojrzenie na globus potrafi wszystko załatwić. Właśnie z tego względu ważne jest, aby znajdował się on w okolicy biurka, czyli miejsca zadedykowanego przede wszystkim nauce oraz odrabianiu prac domowych. Globus bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dzieci w szkole podstawowej, jak i reprezentującej późniejsze szczeble edukacyjne.

Jak juz zdecydujesz się na globus, możesz go kupić w tym sklepie.Podpis

MB - turystyka, wnętrza, takie takie


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl