Gdzie umieścić szafy w domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 586 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 323 | Data: Mon, 23 Sep 2013 | 11 komentarzy

Szafy nie są może najbardziej efektownym elementem urządzenia domu, ale tym bardziej trzeba się postarać, by były właściwie dobrane i zainstalowane. Właściwe umieszczenie szaf w pomieszczeniach mieszkalnych należy rozpocząć od dobrego rozplanowania.

Najlepiej do tego celu wykorzystać wszystkie wnęki i na przykład wolną przestrzeń pod schodami. Na szczęście można szafy zamówić na wymiar i dostosować do konkretnej wnęki. W ten sposób każdy fragment przestrzeni zostanie racjonalnie zagospodarowany, a my zyskamy miejsce do przechowywania odzieży i butów.

Na pewno warto zainstalować choćby niewielką szafę w przedpokoju. W ten sposób będziemy mogli pochować wszystkie wierzchnie okrycia, które na pewno nie są ozdobą. Najlepiej, by szafa była rozsuwania – znowu chodzi o racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Z reguły w przedpokoju nie ma wiele miejsca i na pewno nie trzeba go marnować na otwierane drzwi, te przesuwane sprawdzą się tu idealnie. Koniecznie szafy powinny być w każdej sypialni.

Każdy domownik musi mieć przecież swobodny dostęp do własnych ubrań. Trudno sobie na przykład wyobrazić sypialnię młodej panienki, a potem nastolatki, w której nie byłoby przepastnej szafy. Oczywiście przydałaby się jedna większa garderoba, która powinna być umieszczona przy głównej sypialni. Najczęściej jest to królestwo pani domu. Coraz więcej osób, które budują własny dom jednorodzinny uważa, że w dobrym projekcie architektonicznym powinna taka garderoba się po prostu znaleźć.

Naturalnie nie może być ona miejscem przechowywania i gromadzenia niepotrzebnych i nie pasujących gdzie indziej rzeczy. Odpowiednio zaplanowana i zaprojektowana spełni swoja podstawową funkcję. Jeśli takiej garderoby w domu nie ma, na pewno duże i nowoczesne szafy muszą znaleźć się w sypialni. Nie mogą one jednak przytłaczać pomieszczenia, a jedynie je dopełniać. W pokojach dziecięcych i gościnnych szafy nie muszą być ogromne, ale racjonalnie rozplanowane. Goście z reguły nie przywożą dużej ilości ubrań, więc niewielka szafa w zupełności wystarczy.

Jeśli wiesz już wszystko o szafach, to przeczytaj co nieco tutaj o oświetleniu!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl