Farby świecące w ciemności!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 448 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 353 | Data: Wed, 28 Nov 2012 | 3 komentarzy

Obecnie mamy już tak wiele różnych rodzajów farb, że zaczynamy mieć ogromne problemy z jej wyborem. Nie wystarcza nam już zwykła matowa konsystencja farby, ale nowe innowacyjne rozwiązania. Mało kto wie, że możemy np. zakupić farby z brokatem, które idealnie rozświetlają wnętrze.

Producenci idą nawet jeszcze dalej i proponują nam nawe farby świecące w ciemności! Niestety nadal jeszcze nie do końca radzą sobie z ceną tych farb. Nic jednak straconego bowiem taką świecącą farbę szybko i przy małym nakładzie pracy możemy przygotować samodzielnie w domu. Nie jest to może do końca bezpieczne ale dla chcacego nic trudnego!

Farby świecące w ciemności nie nakładamy od razu bezpośrednio na ścianę, ale zawsze rozcieńczamy wodą. Można je nałożyć właściwie na wszystkie powierzchnie łącznie z tkaninami, papierem, drewnem, szkłem itp.

Magia ich działania polega na świeceniu w nocy po naświetleniu ich przez cały dzień.

Czy to czary?
Świecące farby to żadne czary. Po prostu niektóre substancje w połączeniu z pewnymi związkami oddają swoją energię w postaci dodatkowego światła. Niektóre substancje świecą natychmiast inne dopiero po odpowiednim naświetleniu. Grunt w połączeniu odpowiednich składników.

Co jest potrzebne?

Niezbędne do stworzenia odpowiedniej substancji są węglan wapnia oraz siarka. No i...piec hartowniczy do prażenia mieszaniny. Taki piec zazwyczaj mają wszystkie firmy produkujące ceramikę. Być może ktoś nam go udostępni. Jeśli tak to naszą mieszaninę sierki i węglanu wapnia wkładamy do pieca na 6 godzin rozgrzanego do temperatury 900 C.

Następnie rozcieramy to co zostało wypalone w piecu za pomocą moździerza i przesiewamy przez sito. Właściwie wszystko jest już prawie gotowe. Pozostaje tylko dodać do proszku lakier nitrocelulozowy (kupimy go w sklepie chemicznym).


Farby świecące w ciemnościach to zazwyczaj po prostu farby fluorescencyjne. Kosztują różnie w zależności od pojemności puszki jaka potrzebujemy oraz sklepy w jakim ja zakupimy. Zazwyczaj widełki sięgają od kilkunastu do około 50 zł.


Jedno jest pewne farby świecącej w ciemności nie będzie miał żaden z naszych znajomych. Zatem nasz dom będzie hitem designerskim bez dwóch zdań.

Inne pomysły na aranżację wnętrza za pomoca farb możesz znaleźć tu.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl