Dopasowanie dekoracji do mieszkańców

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 533 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 308 | Data: Fri, 30 Aug 2013 | 10 komentarzy

Przy dekorowaniu mieszkania wielu dekoratorów, zarówno amatorskich jak i profesjonalnych, zapomina o jednej bardzo ważnej rzeczy. Dekoracje owszem, bywają bardzo innowacyjne i dopasowane do najnowocześniejszych trendów.

 

 

Ale nie mają w sobie tego "czegoś", co sprawia, że przebywanie w danym mieszkaniu jest naprawdę przyjemne i satysfakcjonujące. Mieszkanie powinno być bowiem dopasowane do mieszkańców, nie tylko pod względem sprzętów funkcjonalnych, ale także pod względem dekoracji.

Indywidualne dekoracje

Stworzenie indywidualnych dekoracji nie musi być wcale trudne - czasami wystarczy skonsultować się z mieszkańcami i dowiedzieć się, co chcieliby wykorzystać w formie własnych dekoracji w mieszkaniu. Jeśli natomiast dekoruje się mieszkanie tylko dla siebie, dobrze jest wykorzystać pewne osobiste przedmioty, jako dekoracje, ale oczywiście z umiarem. Bez zachowania umiaru łatwo dać się ponieść i umieścić na kredensie przedmioty zbyt osobiste, co będzie w towarzystwie naturalnie krępujące i negatywnie odbierane przez gości.

Przyjemny wystrój mieszkania

Dekoracje w mieszkaniu powinny być przede wszystkim ładne i przyjemne - nie należy decydować się na rozwiązania bezduszne, typowe dla folderów reklamowych i dekoracyjnych, które znaleźć można w sklepach meblowych lub nawet w hipermarketach. Dobrze jest zawsze przeanalizować dokładnie, czego potrzeba w danym pokoju i jak powinien prezentować się jego ogólny wystrój. Niekiedy stworzona aranżacja jednego pomieszczenia może odbiegać od reszty, ale tylko w szczególnych okolicznościach. W większości przypadków każdy pokój powinien dokładnie pasować do ogólnej kompozycji dekoracyjnej mieszkania.

Pokoje mieszkalne a profesjonalne dekoracje

W przypadku pokoi typowo mieszkalnych nie warto decydować się na dekoracje wykonywane przez profesjonalistów. Łatwo tutaj bowiem o błąd w postaci zbyt luksusowej i niepraktycznej aranżacji, która będzie lokatorów krępowała, zamiast ułatwiać i uprzyjemniać im codzienne życie. Warto zawsze więc przed wynajęciem wykonawcy, dowiedzieć się, na ile można ingerować w jego zamysł dekoracyjny. W przeciwnym razie warto dekorowaniem zająć się samodzielnie.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl