Dodatki dekoracyjne do mieszkania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 644 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 320 | Data: Mon, 2 Sep 2013 | 10 komentarzy

Wybierając dekoracje do mieszkania warto zwracać uwagę na szereg aspektów: od jakości, przez wygląd na cenie kończąc. To jednak nie wszystko - każdy pojedynczy element aranżacji wnętrza powinien być przemyślany i dokładnie dopasowany do reszty.

 


Źle dobrane obrazki, meble czy inne dekoracje mocno się wyróżniają i doskonale widać, że coś w całej aranżacji mieszkania jest nie tak. Warto zawczasu wystrzegać się takich sytuacji i wybierać wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy dekoracyjne z dużą uwagą.

Meble dekoracyjne czy praktyczne

Wybór mebli do mieszkania to jedna wielka przygoda. Wielu ludzi decyduje się na meble patrząc jedynie na ich wygląd, pozostawiając funkcjonalność zwykle szczęściu. I wiele takich osób się rozczarowuje... Łatwo bowiem kupić w rozsądnej cenie meble ładne, ale... kompletnie niepraktyczne. Meble powinny być zarówno estetycznie wykonane, powinny posiadać swój własny styl, a także - powinny być wytrzymałe i pełnić praktyczną rolę w danym pomieszczeniu. Dodatkowo - wybierając meble zawsze trzeba dbać o ich dopasowanie do reszty aranżacji wnętrza.

Dekoracje ścienne i pozostałe

Przy dekoracjach w mieszkaniu warto szczególną uwagę poświęcić ścianom i sufitom poszczególnych pomieszczeń. O ile dopasowanie do ogólnego wystroju mieszkania jest oczywiste, o tyle warto zadbać, by każde pomieszczenie było dopasowane także do przebywającego w nim lokatora/mieszkańca. Zbyt ogólne i zbyt "książkowe" wykonanie dekoracji nie ma nic wspólnego z przyjemnym mieszkaniem i warto się tego wystrzegać. W przeciwnym razie można skazać się na wiele nieprzyjemności związanych z mieszkaniem w miejscu, które pod każdym względem jest suche i odpychające.

Wybór oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne i jednocześnie praktyczne w mieszkaniu to obecnie standard. Warto jednak zastanowić się nad zamontowaniem albo ściemniaczy światła, albo dwóch rodzajów oświetlenia - czysto dekoracyjnego oraz praktycznego. W przeciwnym razie przebywanie w danym pomieszczeniu o różnych porach dnia może być utrudnione. Zbyt mocne światło razi i przeszkadza, podczas gdy zbyt słabe oświetlenie może mocno zmęczyć, a nawet zniszczyć wzrok.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl