Dekoracje podłogowe - dywany i wykładziny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 656 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 338 | Data: Thu, 29 Aug 2013 | 10 komentarzy

O ile dekoracje ścienne i sufitowe są dość oczywiste, o tyle w przypadku podłóg większość ludzi nie widzi zbyt dużych możliwości. Nie znaczy to jednak, że możliwości tutaj nie ma.

 

 Nie trzeba nawet wynajmować dekoratora wnętrz, by dostrzec, że podstawową dekoracją podłogi mogą być ładne, stylowe panele drewniane. Dodatkowo można zadbać o gustowny dywan i gotowe - dekoracja podłogowa w pełnej krasie! Trzeba jednak zadbać, by tego typu podłoga komponowała się z resztą pomieszczenia, a potem - resztą całego mieszkania.

Dywan czy wykładzina

Po wybraniu odpowiednich paneli podłogowych i ich zamontowaniu większość osób zdecyduje się dodatkowo na wybranie dywanu albo wykładziny. Warto się zastanowić, które wyjście będzie bardziej rozsądne. Wszystko zależy od charakteru danego pomieszczenia. W przypadku salonu ładny, drogi dywan sprawdzi się jak znalazł, ale w pokoju dziecięcym zastosowanie wykładziny będzie o wiele lepszym wyjściem. Ile pokoi i ile osób, tyle rozwiązań i każdą sytuację należy traktować całkiem oddzielnie od reszty.

Wygoda montażu

W kwestii wygody wykładzina zdecydowanie wygrywa z dywanem pod każdym względem - łatwiej ją dopasować do pomieszczenia, a w razie potrzeby zawsze można ją tu i ówdzie przyciąć. W przypadku natomiast dywanu trzeba kompletnie zdać się na jego gotowe, ustalone rozmiary. Dodatkowo, jeśli ogólny wystrój dekoracyjny mieszkania nie jest zbyt drogi, wybór bardzo kosztownego dywanu także będzie nieodpowiedni. W odwrotnej sytuacji tak samo - warto pamiętać, żeby zawsze dobierać wszystkie elementy zgodnie z ogólnym charakterem kompozycji dekoracyjnej.

Wygoda przede wszystkim

Choć ładny wygląd luksusowego dywanu jest pociągający, a wykładzina ze sztucznej tkaniny może być bardzo tania i wygodna w montażu, to nie należy zapominać o komforcie codziennego korzystania z danego elementu wyposażenia. Przede wszystkim tyczy się to wykładziny, która może być bardzo niewygodna, jeśli chodzi o jej dotykanie gołą stopą - sztuczny materiał może drażnić ciało i uniemożliwiać chodzenie po podłodze bez skarpet. Niekiedy lepiej wybrać lepszy gatunek wykładziny, by potem nie mieć problemów zdrowotnych...Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl