Ciekawe pomysły na aranżację ścian w salonie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 630 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 383 | Data: Fri, 5 Dec 2014 | 0 komentarzy

Jeśli znudziły nam się ściany pokryte farbą lub tapetą, a na babciną boazerię nie możemy już patrzeć, czas poszukać nowego sposobu na wykończenie ścian w salonie.

Współczesny design wypracował wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym możemy wykończyć ścianę w niezwykle efektowny sposób, a do tego dodatkowo ją zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Zazwyczaj, gdy zastanawialiśmy się nad sposobem wykończenia ścian, na myśl przychodziło nam albo malowanie gładkiej powierzchni na wybrany przez nas kolor, albo pokrycie powierzchni tapetą. Oba te rozwiązania, wciąż popularne i ciągle bardzo inspirujące, nie są jedynymi wnętrzarskimi wyjściami. Szalenie interesujące efekty można osiągnąć wykańczając ścianę w salonie z użyciem takich elementów jak beton dekoracyjny, drewniane deski czy tapicerowane obicia.

Beton na salony

Beton dekoracyjny to wbrew pozorom bardzo eleganckie i nowoczesne rozwiązanie. Sprawdza się świetnie zwłaszcza w bardzo prosto i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wielkim atutem betonowych płyt, które są przytwierdzane do ściany za pomocą specjalnych wkrętów jest fakt, że można dopasować je do każdej powierzchni. W salonie można go wykorzystać do pokrycia powierzchni ściany, na której powiesimy telewizor lub przestrzeni wokół kominka.

Miękko i przytulnie

Kolejnym ciekawym trikiem wnętrzarskim, jest obijanie ścian tapicerką. Pikowane materiały można dopierać do kanapy lub innych tekstyliów w salonie. Takie rozwiązanie również sprawdzi się świetnie w nowoczesnych wnętrzach. Pokrywając ścianę takim miękkim obiciem możemy zyskać dodatkową wygodna przestrzeń gdy np. dostawimy tam pufy lub prostą leżankę. Ponad to taka tapicerka dodatkowo wygłuszy pomieszczenie i nada mu przytulniejszy charakter.

Trochę skandynawsko

Drewniane deski na ścianach to elegancki element wykończeniowy, jaki możemy spotkać w skandynawskich wnętrzach. Do stelaża z listewek, przytwierdzonego do ściany, za pomocą wkrętów przymocowuje się drewniane, szerokie deski. Mogą być pomalowane na biało lub po prostu zaolejowane tak aby utrzymały naturalną barwę drewna. Takie deski będą wyglądały efektownie zarówno w salonie jak i w kuchni czy w jadalni.

Poszukując ciekawego sposobu na aranżację salonu, warto jest sięgnąć dalej niż opatrzone już tapety i ściany malowane na biało. Proste z pozoru rozwiązania, mogą okazać się dekoracyjnym strzałem w dziesiątkę. Zastosowanie betonu dekoracyjnego, tapicerki czy drewna może być ciekawym rozwiązaniem dla każdego salonu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl