Beton we wnętrzu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 631 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 367 | Data: Fri, 31 Jan 2014 | 0 komentarzy

Beton we wnętrzu różnego rodzaju pomieszczeń zarówno prywatnych jak i użytkowych jest ciekawym rozwiązaniem szeroko eksploatowanym przez projektantów na całym świecie. W Polsce póki, co styl ten nie cieszy się specjalnie dużym wzięciem.

Awersja spowodowana może być poprzez fakt, że w przeszłości za poprzedniego ustroju krajobraz usiany był sześciennymi betonowymi domami jednorodzinnymi oraz wieżowcami. Beton miał symbolizować siłę, industrializm, stabilność oraz rozwój, jednak dla ludzi żyjących w tamtej niekorzystnej rzeczywistości dodatkowo poszarzał on ogólny wygląd aglomeracji miejskich jak i nastroje samych mieszkańców. Współcześnie wśród młodego pokolenia zainteresowanie właśnie takimi motywami jak beton we wnętrzu mieszkania, kościoła, biura czy firmy jest niezwykle żywe. Spowodowane jest to zmianą w percepcji społecznej oraz swoistego przewartościowania sposobów myślenia odnośnie rozmaitych nieraz fundamentalnych kwestii. Surowy beton dalej jest postrzegany, jako niezaprzeczalny symbol siły oraz stabilności jednak według nowoczesnego sposobu myślenia społeczeństwo jest w nim w stanie dopatrzeć się wyjątkowo ciekawych atutów estetycznych.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń postawiona wobec surowych niewykończonych ścian potrafi nadać każdemu pomieszczeniu specyficzny wizualny pazur oraz wydobyć na zewnątrz idee, jak i indywidualne preferencje bliskie właścicielowi i ludziom użytkującym dany obiekt. Zastosowanie betonu we wnętrzu biura lub zakładu produkcyjnego dodatnie wpływa na produktywność wszystkich pracowników mobilizując ich do większej uwagi oraz dokładności w wykonywaniu obowiązków. Beton wykorzystywany w zależności od przestrzeni ma również działanie estetyczne – z uwagi na masywność człowiek czuje się częścią większej machiny oraz przestrzeni życiowej, dzięki czemu może efektywniej dookreślić swoje miejsce w rzeczywistości.

Wydawać by się mogło, że zastosowanie surowego betonu zarezerwowane jest jedynie do postępowej sfery prywatnej oraz produkcyjnej. Nic bardziej mylnego motyw ten jest również szeroko wykorzystywany w współczesnym projektowaniu budynków sakralnych, brak ornamentów oraz zdobień na ścianach pozwala zgromadzonym wierzącym lepiej kontemplować swoją wiarę bez niepotrzebnego dzielenia uwagi na elementy otoczenia. Mimo różnych kontrowersji oraz wyraźnego podziału na zwolenników oraz entuzjastów wykorzystywanie surowego betonu w różnorodnych wnętrzach jest nowym trendem, który nabiera stabilnego tempa na całym świecie.

Więcej na blogu o mieszkaniach http://wygodnemieszkania.pl/Podpis

blog


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl