Bądź profesjonalny podczas malowania ścian

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 615 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 285 | Data: Thu, 28 Nov 2013 | 7 komentarzy

Jesteś profesjonalistą? Nie lubisz fuszerki, zwłaszcza jeśli chodzi o prace remontowo – wykończeniowe w domu? Koniecznie zadbaj o to, by podczas malowania, dobrze przygotować swoje ściany, zanim nałożysz na nie kolejne warstwy farby.

Zacznij od wyboru narzędzi, którymi nałożysz farbę

Decyzja nie powinna być zbyt trudna w końcu mamy do wyboru albo pędzel albo wałek. Dwa niespecjalnie skomplikowane przedmioty. A jednak bardzo często stoimy przed pytaniem co będzie lepsze? Czy rzeczywiście przy pomocy wałka damy radę tak wykonać remont, że ściana będzie wyglądała dobrze?

Zasada jest następująca. Wałek należy dobierać głównie do tych ścian, które są zdecydowanie płaskie, równe i najlepiej stosunkowo nowe. Wałek może mieć bowiem trudność z pokryciem wgłębień, nierówności oraz typowo chropowatej powierzchni.

 

Wałki mogą mieć trzy rodzaje włosia: krótkie, średnie lub długie. Każde z nich dedykowane jest do różnych powierzchni ścian. Warto o tym pamiętać podczas wizyty w sklepie.

 

Pędzel to natomiast niezastąpione narzędzie do pokrycia farbą różnego rodzaju zakamarków, narożników, wnęk, okolic gniazd elektrycznych. Radzi sobie świetnie przy takich niekiedy - bardzo trudnych miejscach.

 

Oprócz wałka i pędzla pamiętajmy, że będzie nam potrzebna również kuweta, wiadro, folia malarska, taśma.

 

Jeśli bowiem dobrze zabezpieczymy swoje miejsce pracy jest szansa, że szybko uporamy się z całym bałaganem po zakończonej pracy.

Rozpoczynamy malowanie

 

Pierwszym krokiem po otwarciu naszej farby zawsze jest dokładne jej wymieszanie. Inaczej możemy być pewni, że na naszej ścianie pojawią się nieestetyczne różnice kolorystyczne.

 

Malujemy zawsze od sufitu, ku dołowi ściany. Nigdy odwrotnie. Aby zapobiec powstawaniu zacieków, koniecznie odsączmy zbyt duża ilość farby na kuwecie lub kratce malarskiej.

Podobne informacje także tu.

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl