Aranżacja wnętrz a kolory

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 577 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 350 | Data: Tue, 3 Sep 2013 | 10 komentarzy

Wielu z nas zakup nowego mieszkania czy budowę domu kojarzy przede wszystkim z mnóstwem pracy, wysiłku a także stratą ogromnej ilości pieniędzy.

 Obowiązki, jakie spadają na nas przed przeprowadzką do naszych wymarzonych czterech kątów, nierzadko przysparzają nam wiele problemów. Jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście odpowiednia aranżacja wnętrz.

Dobór właściwych mebli, dobre rozplanowanie pomieszczeń jak również wybór odpowiednich kolorów jest sprawą niezwykle istotną. Zazwyczaj jeszcze przed przeprowadzką obieramy pewien plan odnośnie wyglądu naszego mieszkania. Wydawałoby się, że kolory ścian nie mają żadnego znaczenia. W rzeczywistości jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Aranżacja wnętrz z pewnością nie jest prostym zadaniem i może przysporzyć wiele trudności szczególnie tym, którzy nigdy wcześniej się tym nie zajmowali. Osoby, które zdecydują się jednak na samodzielne zaaranżowanie wnętrz wybierają najczęściej kolory proste, stonowane i bezpieczne. Dokładniej mówiąc chodzi tu o takie barwy jak np. biel, beż. Dobór kolorów zależy również od naszego charakteru.

Osoby odważne, niebojące się odrobiny szaleństwa mogą sobie pozwolić na kolory nieco bardziej zdecydowane. Taką barwą jest bez wątpienia fiolet. Dodaje on naszemu wnętrzu nie tylko elegancji, lecz również czyni je bardziej wysublimowanym. Ważne jest także to, że barwa ta wpływa wyjątkowo dobrze na osoby mające problemy nerwowe jak również psychiczne. Fiolet nie powinien znajdować się na dużych przestrzeniach, gdyż może on przytłaczać nasze wnętrza. Z tego względu należy obchodzić się w tym kolorem bardzo ostrożnie. Fiolet stosowany jest najczęściej w pomieszczeniach takich jak jadalnia czy salon. Nierzadko można się z nim również spotkać na salach bankietowych.

Fiolet, jak i resztę kolorów, można łączyć z innymi barwami. Najlepiej będzie on wyglądał w towarzystwie żółci. Nie jest to jednak regułą i to, jaki kolor połączymy z fioletem jest naszą indywidualną sprawą. W kwestii uzyskania odpowiedniego kolorytu ważne jest też oświetlenie. Aranżacja wnętrz i wygląd naszego mieszkania zależy więc tylko i wyłącznie od nas samych.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl