Aranżacja salonu a tynki dekoracyjne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 535 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 314 | Data: Tue, 27 Aug 2013 | 10 komentarzy

W dzisiejszych czasach nie brakuje niczego, aby efektownie i oryginalnie urządzić swoje nowe mieszkanie czy dom. Sklepy oferują szeroką gamę różnorodnych produktów, którymi możemy wyposażyć swoje wnętrza.

 

           Nowoczesne meble, ogrom elementów dekoracyjnych, ciekawe materiały ścienne czy podłogowe to tylko niewielka część tego, w czym możemy wybierać. Z pewnością każdy z nas chciałby mieć salon, w którym może spokojnie odpocząć i się zrelaksować. Aranżacja salonu to przede wszystkim wybór dobrych jakości mebli jak również materiałów ściennych.                                           

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się tynki dekoracyjne. Przyczyną tego być może jest to, iż odznaczają się one różnorodnością. Istnieje wiele rodzajów tynków dekoracyjnych. Do najpopularniejszych zalicza się takie jak: stiuki, tynk mozaikowy bądź glinka dekoracyjna. Te pierwsze silnie nawiązują do antyku. Dokładniej mówiąc chodzi tu o ich niepowtarzalny wygląd. Masa, dzięki której powstają stiuki posiada różne składniki. Najważniejszym są połączenia spoiw akrylowych. Oprócz tego znajduje się w niej również wapień oraz gips. Istotną sprawą okazuje się również dobór barw w kompozycji. Tego rodzaju tynk dekoracyjny jest najczęściej kilkukolorowy. Kolejnym rodzajem są tynki mozaikowe. Te natomiast posiadają swoje zastosowanie nie tylko we wnętrzach. Oprócz tego spotkać się z nimi można na elewacjach budynków. Tynki mozaikowe odznaczają się dużą wytrzymałością na wilgoć. Istnieje różnorodne ubarwienie tego typu tynków, dlatego też aranżacja salonu w tej kwestii nie jest w żaden sposób ograniczona.

Ostatnim rodzajem jest glinka dekoracyjna. Wykonywana jest ona z naturalnych surowców. Najczęściej jest to jednak glina czy piaski. Tego typu materiał ścienny odznacza się charakterystyczna fakturą. Jak już wcześniej zostało wspomniane tynki dekoracyjne cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Potrafią stworzyć naprawdę ciekawy efekt w naszym pomieszczeniu. Zajmując się aranżacja salonu warto więc wziąć pod uwagę taką opcję i jako materiał ścienny wybrać właśnie dowolny tynk dekoracyjny.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl