Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface

Czytano: 1223 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 430 | Data: Mon, 13 Jul 2015 | 10 komentarzy

W dziedzinie wykończenia i aranżacji wnętrz trendy od paru lat pozostają w miarę trwałe i stabilne. Generalnie można powiedzieć, że najpopularniejszym stylem jest styl nowoczesny w różnych odmianach, chociaż część inwestorów nadal preferuje styl klasyczny.

Na ściany powracają po kilku latach słabszej koniunktury fototapety i tapety, pojawiając się także surowe cegły i kamień. Szerokie spektrum materiałów, mebli drewnianych, oświetlenia, różnego rodzaju dodatków może niejednego przyprawić o zawrót głowy, i naprawdę trzeba mieć sprecyzowaną wizję swojego mieszkania, aby nie zatracić się w tym gąszczu możliwości.

 Sztukateria oraz tynki dekoracyjne, tapety czy fototapety dają bardzo wiele możliwości aranżacji i dekoracji wnętrza. Dzisiaj świadomość ludzi jest bardzo duża, i coraz więcej osób decyduje się na nowatorskie podejście do zagadnienia urządzania wnętrz. Oczywiście wnętrze musi być tak zaaranżowane, by było funkcjonalne i spełniało wszystkie potrzeby mieszkańców czy użytkowników, ale ważna jest również estetyka i dekoracyjność. Inspiracje można znaleźć tu.

 Możliwości aranżacji, umeblowania są duże, a jeśli chodzi o wykończenie ścian jeszcze większe. W grę wchodzą już nie tylko tradycyjne farby, ale również sztukateria, która jest wypukłą ozdobą ściany, nadającą pomieszczeniu elegancki wygląd, a także tynki dekoracyjne, które tworzą nieregularną powłokę na ścianie, przypominającą fakturą kamień w starożytnych wnętrzach.

 Sztukateria nadaje się świetnie do wnętrz bardzo stylowych i eleganckich, do gabinetów i salonów. Jest wykonana najczęściej ze styropianu lub innego lekkiego tworzywa. Na ścianę przykleja się gotowe profile, listwy różnej grubości i szerokości, na suficie można przykleić większą rozetę.

 Natomiast tynki dekoracyjne mają bardziej luźny charakter, nadają się wszędzie, bo nie narzucają jednej określonej stylistyki. Wnętrza wykończone tynkami dekoracyjnymi mogą być zarówno urządzone w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Wszystko zależy od pozostałych elementów aranżacji wnętrz.

 Mody przemijają, więc kierowanie się tylko tym kryterium jest błędem, w swoim mieszkaniu musimy się czuć dobrze i komfortowo, przede wszystkim nam ma się podobać sposób aranżacji i wystroju wnętrza. Dlatego modę trzeba traktować z przymrużeniem oka. Na przykład, jeśli modne są akurat fototapety, to nie znaczy, że musimy je kleić w każdym pomieszczeniu, w jednym naprawdę wystarczy. Podobnie z innymi elementami wykończenia wnętrz, jak wspomniana już cegła czy kamień. Zbyt duże nagromadzenie i powtarzalność tak wyrazistych elementów w jednym mieszkaniu zwyczajnie je przytłoczy. Dlatego starajmy się w aranżacji wnętrz stosować zasadę umiaru, aby wnętrze było spójne i harmonijne.

 

 Podpis

Internetowy sklep meblowy Mmeble.com.pl


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl