Zalety klimatyzacji w biurze

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 471 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 299 | Data: Thu, 14 Aug 2014 | 0 komentarzy

W dzisiejszych czasach bardzo wiele prac wykonuje się w biurze. Wiele zadań przejmują komputery, które obsługują ludzie. Praca biurowa ma wiele zalet, jednak w lato, gdy na dworze panują straszne upały, w pomieszczeniach biurowych naprawdę ciężko wytrzymać.

Dlatego wielu pracodawców decyduje się na zainstalowanie klimatyzacji.       
Jest to rozwiązanie, które ma same plusy tak naprawdę. Dzięki zainstalowaniu niewielkich urządzeń w pomieszczeniach, gwarantujemy sobie optymalną temperaturę przez cały rok. W zimę klimatyzator zapewnia ciepło, zaś latem przyjemną ochłodę i wytchnienie od żaru lejącego się z nieba. Dzięki temu praca staje się nie tylko łatwiejsza, ale i bardziej wydajna. Pracownicy nie przerywają co chwilę pracy by się nieco ochłodzić bądź zrobić ciepłą herbatę. Mogą się skupić na swojej pracy, bo klimatyzacja zapewnia im optymalne warunki. W każdej chwili mogą ją załączyć i ustawić oczekiwaną temperaturę powietrza. Wiele modeli zapewnia też cyrkulację powietrza oraz jego nawilżenie, dzięki czemu oddycha się lepiej.  
W biurach, które są klimatyzowane na wiosnę i lato zużywa się o wiele mniej wody. Inwestycja w tzw. ,,klimę” zapewnia także oszczędność finansową w porównaniu z zastosowaniem np. wiatraków. Te nie dość, że są mniej wydajne, to na dodatek pobierają więcej energii elektrycznej.      

Klimatyzacja doskonale sprawdza się w biurach także z tego powodu, że w związku z nagromadzeniem komputerów w pomieszczeniach, temperatura powietrza jest automatycznie wyższa. Klimatyzator neutralizuje ciepło wydzielane przez komputery. Dlatego też np. klimatyzacja jest doskonałym rozwiązaniem np. w biurowych serwerowniach, gdzie musi być odpowiednio chłodno, by urządzenia elektryczne i elektroniczne się nie przegrzały.      
Zaletą klimatyzatorów jest także to, że są one proste w obsłudze i można je nastawiać na konkretny czas. Np. na osiem godzin pracy biura – po tym czasie wyłączą się same, podczas gdy wiatrak, który zapomniano wyłączyć spod napięcia, może spowodować naprawdę dużą awarię. Tym samym klimatyzacja jest po prostu opcją bezpieczniejszą. 

Podpis

W Warszawie polecamy klimatyzację od Profiklimy 


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl