Siedziba firmy - co wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: MajaM

Czytano: 546 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 388 | Data: Thu, 10 May 2012 | 2 komentarzy

Początkujący przedsiębiorca musi podjąć na starcie wiele decyzji. Jedną z najważniejszych jest decyzja o lokalizacji firmy. Podejmując tę decyzję należy rozważyć kilka możliwości.

Pierwszą z decyzji podejmowanych przez przedsiębiorców jest znalezienie adresu pod którym można by firmę zarejestrować. Niestety, wynajęcie biura często wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli biuro musi być tanie, najczęściej znajduje się gdzieś na obrzeżach miasta, do których dostęp może być utrudniony. Normalne biuro to także dodatkowe obowiązki związane z wieloma formalnościami. Potrzebny jest przecież ktoś do obsługi dokumentów oraz sekretariatu. Zainwestować w tradycyjny lokal warto jednak gdy przedsiębiorstwo zatrudniać będzie większą liczbę osób do pracy nad jednym projektem. Takie miejsce pracy na pewno to ułatwi i pozwoli na lepsze kontrolowanie wyników pracowników oraz postęp w realizacji projektu. Niektóre rodzaje działalności wręcz wymagają posiadania dodatkowego lokum.

Jeśli praca związana z działalnością firmy może być z powodzeniem wykonywana w domu, warto rozważyć opcję biura wirtualnego. Sprawdzi się ono też, gdy niewielka liczba pracowników może z powodzeniem pracować osobno. Wirtualne biuro pozwoli także na dość dużą oszczędność, przy możliwości wybrania prestiżowego adresu w centrum dużego miasta. Dodatkowo, większość wirtualnych biur zajmuje się także prowadzeniem sekretariatu i załatwianiem licznych formalności, np. tych związanych z odbiorem poczty. To rozwiązanie pozwala więc także na oszczędność czasu i daje możliwość skupienia się na tym co naprawdę w działalności przedsiębiorstwa jest istotne. W razie potrzeby spotkania się z pracownikami, potencjalnymi klientami czy partnerami, wirtualne biuro posiada także możliwość wynajęcia na godziny dobrze wyposażonego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, by wybierając firmę, u której zostanie wynajęte wirtualne biuro zwracać uwagę na to czy ma ono dobrą opinię i bardziej nam nie zaszkodzi niż pomoże. Trzeba brać pod uwagę fakt, że zarządzanie biurem musi być rzetelne.

Podczas podejmowania decyzji związanej z wyborem lokalu tradycyjnego bądź wirtualnego należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Szczególną atencję należy przyłożyć do tego jaki rodzaj działalności firma prowadzi i czy istnieje potrzeba stałego kontrolowania pracowników. Ważną kwestią są też kwestie finansowe, oraz te związane ze wszelkiego typu formalnościami.

 Podpis

M.M.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl