Rodzaje programów księgowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 612 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 344 | Data: Wed, 18 Dec 2013 | 0 komentarzy

Prowadzenie firmy oznacza dzisiaj sprawne zarządzanie całym skomplikowanym systemem, na który składają się pracownicy, proces produkcji, klienci i realizacja ich zleceń, dokumentacja techniczna i finansowa i cały szereg innych ważnych elementów.

Nowe technologie idą na szczęście w sukurs kadrze zarządczej  w tym złożonym procesie funkcjonowania firmy. Działanie większości przedsiębiorstw, zarówno wielkich, jak i  małych i średnich, opiera się obecnie w znacznym stopniu na odpowiednim oprogramowaniu komputerowym, które umożliwia kompleksową kontrolę nad wszystkimi obszarami działania danej firmy. Coraz powszechniej stosuje się zatem programy służące na przykład do prawidłowej i sprawnej realizacji zleceń, zarządzania serwisem, zarządzania zasobami, prowadzenia księgowości.

butzpieniedzmi.jpg

Szczególnie istotną rolę pełnią technologie informatyczne w tej ostatniej dziedzinie, jako że programy komputerowe eliminują całkowicie prawdopodobieństwo pomyłek, co w kwestiach finansowych ma wyjątkowe znaczenie. Istnieje bardzo wiele różnych programów tego rodzaju, część z nich to stosunkowo mało skomplikowane programy do fakturowania przeznaczone dla małych firm i dostępne nawet bezpłatnie. Obok nich mamy wysokiej jakości rozbudowane programy wyposażone w dodatkowe moduły umożliwiające prowadzenie obsługi magazynu, Książki Przychodów i Rozchodów, dokumentacji płacowej, analizy kosztów, serwisu, bazy kontrahentów, zarządzanie sprzedażą i inne zadania.

biznesmen2.jpg


Różnice poszczególnych rodzajów oprogramowania dotyczą jednak przede wszystkim samej księgowości. Obok wspomnianych, prostych programów do fakturowania przeznaczonych do wystawiania faktur i świadectw sprzedaży, istnieją wersje obejmujące tak zwaną małą księgowość, wspomagające rozliczenia podatkowe i zusowskie, takie, które pozwalają na prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie deklaracji podatkowych, prowadzenie ewidencji VAT, dokumentacji osobowej i płacowej, ewidencji pojazdów, środków trwałych itd. Najbardziej rozbudowane programy księgowe nie tylko zapewniają pełną obsługę wszystkich aspektów finansowych dużych firm, na przykład produkcyjnych czy usługowych, ale także znacznie ułatwiają analizę wyników finansowych danego przedsiębiorstwa, co w konsekwencji umożliwia osiąganie coraz lepszej efektywności i zyskowności.

Jeśli dałeś się przekonać, że czas wziąć sprawy w swoje ręce, program do fakturowania możesz kupić na przykład tutaj.

Podpis

M.B. - pieniądze, faktury, takie takie


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl