Procesy biznesowe w zautomatyzowanej analizie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 617 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 248 | Data: Thu, 4 Jul 2013 | 10 komentarzy

Efektywne funkcjonowanie firmy zależy w dużej mierze od odpowiedniej organizacji i umiejętności oceny sytuacji. Pomaga w tym między innymi oprogramowanie BPM, które może bardzo ułatwić pracę kadrze menedżerskiej.

Dobrze sprecyzowane cele, optymalna strategia i profesjonalizm pracowników to podstawy rynkowego sukcesu, niezależnie od branży. Zwłaszcza w dużych podmiotach kluczem okazuje się sprawne zarządzanie procesowe. Bez tego próżno myśleć o wyciąganiu właściwych wniosków. Mnogość działów i brak bezpośredniej weryfikacji pracy na poszczególnych stanowiskach tworzą chaos, prowadzący do rozmywania odpowiedzialności.

Przede wszystkim należy zacząć od wnikliwej identyfikacji poszczególnych procesów.  Równie ważny jest obieg faktur, produkcja, marketing, jak i dział kadr. Kontrola nad wszystkimi procesami bywa szczególnie istotna, gdy przedsiębiorstwo otwiera się na przykład na nowe kanały dystrybucji usług lub towarów. Zazwyczaj chodzi tutaj o zbyt za pośrednictwem internetu. Pełna informatyzacja firmy jest wówczas niezwykle pożądana. Wdrożenie platformy business to business wymaga głębokiej weryfikacji aktualnej sytuacji w organizacji.

Niezbędna jest zatem optymalizacja procesów biznesowych i wsparcie systemowe w postaci implementacji nowych rozwiązań technologicznych. Istnieje kilka podstawowych procesów, tożsamych dla większości przedsiębiorstw. Ich audytem, wspartym profesjonalnymi narzędziami IT, zajmują się zewnętrzne jednostki, uprawnione np. do nadawania certyfikatów ISO. Do najważniejszych procesów należą: zarządzanie, operacje – produkcja, zaopatrzenie, sprzedaż, marketing oraz tak zwany proces pomocniczy czyli techniczne wsparcie, księgowość i HR. Wychwycenie wszelkich niezgodności w ich funkcjonowaniu stanowi praktycznie zawsze punkt wyjścia do gruntownych zmian w organizacji, zwłaszcza o profilu biznesowym.  Podpis

Marcin


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl