Masaż w biurze dobry na wszelkie dolegliwości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 499 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 533 | Data: Tue, 8 Apr 2014 | 0 komentarzy

Praca biurowa jest nieodłączanie związana z koniecznością spędzania wielu godzin dzienne w pozycji siedzącej. Nasz organizm nie jest przystosowany do takiej pozycji, ponieważ natura zaprogramowała go tak, że powinien większość czasu spędzać aktywnie.

Jednak nie tylko praca biurowa przyczynia się do wielu problemów ze zdrowiem, jak i samopoczuciem.Obecnie jest również wiele innych czynników, które nie sprzyjają aktywności fizycznej. Chociażby robienie zakupów przez internet, korzystanie z dostawy na telefon obiadu, czy innych rożnych czynności, które wykonujemy bez wychodzenia z domu, czy z pozycji siedzącej w samochodzie, Wydaje nam się, ze tak jest szybciej i lepiej jednak nie koniecznie dla naszego zdrowia i kręgosłupa. On potrzebuje aktywności i dbania o niego, tak aby nam służył przez wiele długich lat i abyśmy nie uskarżali się na ból kręgosłupa, głowy, czy karku.

Jak zatem dbać o sobie co robić by lepiej się poczuć w pracy i zadbać o siebie? Jest na to doskonały sposób, który jest zarówno skuteczny, jak i szybki i nie zabiera dużo czasu. Jaki to zatem sposób? Jey to masaż w biurze z angielskiego zwany work site.


Masaż w biurze – trochę definicji

Masaż w biurze jest dedykowany dla osób pracujących w biurze przez wiele godzin w pozycji siedzącej. Jak wiadomo ma to destrukcyjny wpływ na nasze samopoczucie i jest przyczyną wielu chorób, które można już określać mianem cywilizacyjnych. Masaż w biurze stosowany raz na jakiś czas może się skuteczni przyczynić do zapobieżenia zmianom zwyrodnieniowym w kręgosłupie, a przez co przyczynić się do tego, ze będziemy dłużej mogli się cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Masaż w biurze jak sama nazwa wskazuje odbywa się w biurze i nie powoduje dezorganizacji pracy pracowników. Czas jego trwania jest krótki, zazwyczaj jest to około 15- maksymalnie 20 minut. Wykonuje die go na specjalnie zaprojektowanym do tego celu krześle, ana którym pracownik może usiąść w wygodnej pozycji, w której jej zarówno będzie wygodnie, jak i rozluźnione będą mięśnie, które będą masowane. Jest to krzesło na którym pracownik siada przodem do oparcia. Masaż taki może być wykonywany nawet podczas przerwy pracownika, ponieważ wykonuje się go przez ubranie i nie ma konieczności większego oderwania się od pracy.

Masaż w biurze to połączenie masażu klasycznego, akupresury, shiatsu, jak i terapii manualnej. Masazysta wykonujący masaż skupie się na następujących partiach ciała:

  • głowa,

  • szyja,

  • kark,

  • kręgosłup,

  • ramiona,

  • dłonie.


Masaż w biurze – korzyści

Masaż w biurze przynosi korzyści nie tylko pracownikowi, który jest masowany, jak również pracodawcy. Pracownik po masażu jest odprężony zrelaksowany, pozbywa się stresu i napięcia mięśniowego. Przekłada się to z kolei na szybszą i bardziej wydajna i efektywną pracę. Pracownik korzystając z masażu tego typu może pozbyć się bólu głowy, pleców i i szyi. Masaż ma wpływ również na podniesienie koncentracji i samopoczucia. Z drugiej strony pracodawca, który dla swoich pracowników oferuje masaż w biurze jest lepiej postrzegany, buduje przyjazny wizerunek. Pracownicy wydajniej parcujący to lepsza fima, lepsza praca i lepsze zyski.


Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl