Klimatyzacja w biurze – czy konieczna?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 525 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 343 | Data: Wed, 18 Dec 2013 | 0 komentarzy

Zapewnienie odpowiedniej atmosfery panującej w biurze jest jednym z podstawowych obowiązków wobec pracowników wszystkich właścicieli firm, bez względu na wielkość czy charakter prowadzonej przez nich działalność.

Niezwykle istotną rolę odgrywa klimatyzacja w pracy, gwarantująca odpowiednią temperaturę powietrza każdego dnia, sprzyjającą wydajności pracy poszczególnych osób. Czy jednak jest ona konieczna?

Wszystko zależy przede wszystkim od wielkości firmy, liczby zatrudnianej przez nią pracowników, którzy w tym samym czasie przebywają w danym pomieszczeniu, a także warunki, jakie panują na zewnątrz. Jeżeli prowadzona firma składa się z głównego pomieszczenia o niewielkich wymiarach, w obrębie którego regularnie przebywa całkiem sporo osób, dość prawdopodobne jest, że trzeba będzie zdecydowanie bardziej zadbać o wymianę powietrza. W takiej sytuacji, szczególnie latem i na pewno w większych miastach, powietrze otrzymywane dzięki otwarciu okna, może nie spełniać swojej roli w taki sposób, w jaki powinno. Zainwestowanie w pieniędzy, uwzględniając zastosowanie się do zasad BHP, jest wtedy warunkiem koniecznym.

klimatyzator2.jpg

Zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków wykonywania powierzonych im obowiązków sprawia, że firma może zdecydowanie szybciej rozwijać się, zwiększając swój budżet i poprawiając pozycję na rynku. Inwestycja w klimatyzację jest jednorazowa i pozwala cieszyć się odpowiednią regulacją temperatury powietrza w konkretnym pomieszczeniu przez wiele lat. Właśnie te czynniki najbardziej przemawiają za jej instalacją w biurze. Każdy pracodawca woli przecież zapewnić komfort swoim pracowników i cieszyć się ich efektywnością niż narzekać na brak progresu.

Klimatyzacja nie jest jednak warunkiem koniecznym. Zrezygnować mogą z niej osoby, które posiadają biuro w chłodnym budynku, na przykład w starej kamienicy – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w ich przypadku często okazuje się zainstalowanie w bardziej intensywny system ocieplenia, gwarantujący komfort zimą. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech konkretnego miejsca oraz otoczenia, w którym znajduje się ono. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeżeli tylko posiada się trochę funduszy, jest zainwestowanie w klimatyzację, która czasami może się przydać – przede wszystkim latem podczas najwyższych temperatur powietrza za oknem.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem klimatyzatora do firmy, sprawdź ofertę tej firmy.Podpis

M.B.


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl