Artykuły w kategorii: Zarządzanie firmą

41: Programy do wystawiania faktur
Programy do wystawiania faktur pojawiły się w ostatnim czasie po to, aby mogły ułatwić pracę mniejszym firmom. elektroniczną. Posiadają wiele zalet ułatwiających pracę.

42: Dane wpisywane w fakturę VAT
Faktura VAT jest dokumentem księgującym sprzedaż produktów lub usług. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek w późniejszym czasie na jej podstawie się rozliczać z fiskusem.

43: Jak wypełnić formularz CEIDG?
Każda osoba zakładająca swoją działalność gospodarczą na samym początku styka się najpierw z formularzem CEIDG przygotowanym przez Ministra Finansów, który należy odpowiednio wypełnić i wysłać drogą elektroniczną, poprzez konto na stronie internetowej CEIDG.

44: Program do rachunków na ryczałcie
Nie w każdej firmie wystawia się faktury VAT, gdyż niektóre firmy z podatku są zwolnione. Chodzi o rozliczanie za pomocą ryczałtu. By móc rozliczać się za pomocą ryczałtu dochody nie mogą przekroczyć pewnej granicy, która corocznie jest ustalana.

45: Prowadzenie księgowości
Zakładając i prowadząc firmę musimy również prowadzić niezbędną dokumentację księgową, która jest oczywiście bardzo ważna. Zwykle decydujemy się na zatrudnienie księgowego lub księgowej, którzy zajmują się formalną stroną firmy.

46: Pomysł na działalność gospodarczą
Jeżeli nie potrafimy znaleźć pracy, nie chcemy pracować dla kogoś lub aktualnie wykonywana przez nas praca nie jest dla nas satysfakcjonująca, powinniśmy pomyśleć nad założeniem własnej działalności gospodarczej.

47: Czy warto założyć swoją firmę?
Wielu z nas zastanawia się, czy otwarcie własnego biznesu jest dobrym pomysłem. Jeżeli masz pomysł na siebie i na swoją firmę to z pewnością tak jest.

48: Pamięci Zdzisława T. Nowickiego – założyciela SPB
29 listopada 2007 roku odszedł Zdzisław T. Nowicki, założyciel i honorowy Prezydent Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Po kilku latach walki z chorobą setki wychowanków i współpracowników żegnało swego Mistrza.

49: Obniżanie kosztów prowadzenia biura
Każdy właściciel firmy dąży do tego, aby zyski firmy były jak największe. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstwa jest zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy. Do najbardziej znanych metod należy obniżenie kosztów prowadzenia biura.


Strona 5 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  
© 2011 Artykulis.pl