Artykuły w kategorii: Zarządzanie firmą

31: W wirtualu czy w realu?
Wirtualne czy stacjonarne? To pytanie zadaje sobie każdy właściciel małego i średniego przedsiębiorstwa. Dziś już nie trzeba utrzymywać biura przy firmie, ale trzeba zdawać sobie sprawę z jasnych i ciemnych stron korzystanie z usług wirtualnego biura.

32: Idealna siedziba dla firmy
Na początku należy podkreślić, że właściwie nie istnieje doskonała siedziba dla żadnej firmy, bo każde przedsiębiorstwo boryka się z pewnymi problemami związanymi z lokalizacją lub siedzibą firmy. Poza tym, każda działalność gospodarcza jest inna i ma inne potrzeby.

33: Jak usprawnić obieg dokumentów w firmie?
Efektywne zarządzanie firmą to nie tylko skuteczny przepływ informacji między poszczególnymi komórkami organizacyjnymi czy dbanie o cykliczne doskonalenie pracowników. To również sprawny obieg dokumentów tradycyjnych, ale przede wszystkim elektronicznych. Jak je usprawnić?

34: Jak zarządzać oprogramowaniem w firmie?
Mało już w Polsce firm, które w swojej pracy nie wykorzystywałyby komputerów. Urządzenia nie tylko pomagają zautomatyzować konkretne procesu, ale również ograniczają do minimum błędy. Jednak komputeryzacja nie jest domeną tylko dużych firm – coraz częściej po rozwiązania IT sięgają te mniejsze.

35: Zyskaj 200 tys. zł na rozwój eksportu !
200 tys. złotych na rozwój eksportu ?! Tak, dokładnie. Takie możliwości daje skorzystanie z Funduszy Europejskich, a konkretnie dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 6.1. – ‘Paszport do Eksportu.

36: Czym jest księga przychodów i rozchodów?
W toku prowadzenia własnej działalności gospodarczej konieczne jest kontrolowanie zarówno przychodów jak i rozchodów. W tym celu niezbędne jest posiadanie specjalnej ewidencji, którą jest właśnie KPiR.

37: Obniżenie kosztów prowadzenia biura
Kierowanie firmą to zajęcie wymagające działania na wielu różnych frontach jednocześnie. Jednym z nich jest kierowanie biurem. W dzisiejszych czasach koszty prowadzenia działalności gospodarczej muszą być ciągle obniżanie, a cięcie kosztów związanych z biurem jest bardzo powszechne.

38: Praca w domu? Unikaj problemów
Wynajem odpowiedniego biura, o dobrej lokalizacji i w dobrej cenie stanowi czasem nie lada problem. Dlatego wielu ludzi decyduje się na pracę w domowym zaciszu, co niestety może wiązać się z dodatkowymi problemami.Co zrobić aby ich uniknąć?

39: Siedziba firmy - co wybrać?
Początkujący przedsiębiorca musi podjąć na starcie wiele decyzji. Jedną z najważniejszych jest decyzja o lokalizacji firmy. Podejmując tę decyzję należy rozważyć kilka możliwości.

40: Wirtualne biuro - jak to działa?
Dość nowym rozwiązaniem, które cieszy się rosnącą popularnością wśród nowych przedsiębiorców jest wirtualne biuro. Na czym to tak dokładnie polega?


Strona 4 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  
© 2011 Artykulis.pl