Szkolenia dla menedżerów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Joanna_NET

Czytano: 770 razy | Kategoria: Szkolenia | Ilość słów: 433 | Data: Wed, 27 Feb 2013 | 27 komentarzy

Podnoszenie kwalifikacji, ciągłe kształcenie się to nie tylko dobre samopoczucie, ale także lepsze perspektywy zawodowe na przyszłość. Jeśli nadarzy się okazja, by udać się na dokształcające szkolenia warto się na to skusić.

Według Petera Druckera skuteczny menedżer, aby mógł rozwijać firmę, musi zacząć od swojego indywidualnego rozwoju. Własny rozwój i dokształcanie się pozwala lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach, które każdego dnia pojawiają się w naszym przedsiębiorstwie. Menedżer, który jest na bieżąco z nowymi technikami sprzedaży, a także wie jak dotrzeć do klientów i ich potrzeb jest o wiele bardziej skuteczny niż ten menedżer, który stosuje przestarzałe metody.

Szkolenia dla menedżerów, mogą być na każdy temat, który w danym momencie jest najbardziej potrzebny dla lepszego funkcjonowania siebie oraz przedsiębiorstwa. Firmy szkoleniowe w swoich ofertach mają możliwość podnoszenia kwalifikacji z zakresu kierowania zespołem, czy coachingu pracowników, motywowania zespołu, zarządzania sobą w czasie, jak sprawnie i skutecznie delegować zadania, motywowanie siebie i innych, autoprezentacja.

Na szkoleniu z kierowania zespołem można dowiedzieć się jakie relacje powinny łączyć pracodawcę i pracownika, jaki styl kierowania wprowadzić, aby nie było konfliktów i nieporozumień. Istotne jest też by umiejętnie rozmawiać z ludźmi z naszego otoczenia, by dawać im szansę wypowiedzi i rozwoju. Ważne jest by byli oni zadowoleni z tego co wykonują, a ich efekty pracy przynosiły korzyści dla przedsiębiorstwa. Dobrym szkoleniem jest także coaching, bo dzięki tej metodzie, możemy nabrać pewności siebie w tym kim jesteśmy i jak funkcjonujemy. Uwierzyć w to, że stać nas na wiele więcej niż daliśmy do tej pory. Odkryć w sobie silne strony, o których być może nie zdawaliśmy sobie sprawy, że je posiadamy.

Bardzo ciekawym i istotnym tematem szkoleń jest także motywowanie siebie i innych do działania. Podczas szkoleń można poznać metody skutecznego motywowania pracowników, a także jak się komunikować ze sobą żeby móc sobie ufać. Jak rozwiązywać konflikty, oraz jak nagradzać pracowników, gdy na to zasługują, oraz jak ich "karać" by wyciągali wnioski na przyszłość, ale nie zrażali się do pracy.

Dla menedżerów ważne jest także to, by umieli przemawiać do tłumu, by nie mieli oporów do przemawiania publicznego. Jak mówić, by zachęcić do słuchania, a nie do odliczania kiedy w końcu mówca przestanie nudzić. Poznać można podczas szkolenia z autoprezentacji, także jakie są możliwości bycia wiarygodnym, jakimi argumentami podpierać swoją wypowiedź. Bardzo istotne jest to jak radzić sobie ze stresem pojawiającym się przed i w trakcie przemowy.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl