Podnoszenie kwalifikacji.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Joanna_NET

Czytano: 765 razy | Kategoria: Szkolenia | Ilość słów: 437 | Data: Wed, 13 Feb 2013 | 26 komentarzy

Każdego dnia poznajemy nowe rzeczy,nowych ludzi.Czasem dzieje się to przypadkiem i może też nieświadomie, innym razem jesteśmy na to pewnym sensie przygotowani.Całe życie jest ciągłym uczeniem się.

Nie ma znaczenia, czy jest się młodym, czy starszym, niezależnie od płci, naszego wykształcenia czy upodobań uczestniczymy w różnych szkoleniach. Zaczynając od tych, które są organizowane już w szkole przez nauczycieli, jako warsztaty, czy też jako praktyki przygotowyujące nas do przyszłego zawodu. Uczestniczymy w kursach czy szkoleniach w naszych zakłądach pracy, którzy nas kierują na nie w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, przydatnych np. na obecnym stanowisku pracy, ponieważ brakuje nam wiedzy o programie który zostaje właśnie wdrożony do firmy. Podnosimy też kwalifikacje, które są istotne w kwestii naszego przyszłego awansu. Czasami też sami z siebie zapisujemy się na szkolenia, ponieważ mamy poczucie jakiegoś braku w swoich umiejętnościach, np. korzystamy z kursów językowych. Język obcy w dzisiejszych czasach jest bardzo istotny, czy to na stanowisku pracy, czy też dla swobodnego porozumiewania się na wakacjach zagranicznych.

Lista kursów i szkoleń, z których moglibyśmy skorzystać,  jest na prawdę długa. Z każdej dziedziny możemy się dokształcić, czy to z komunikacji interpersonalnej, czy programów księgowych, asertywności, coachingu, czy też sprzedaży. Do tych przykładów można także zaliczyć szkolenie ppoż, które każdemu z nas się prędzej czy później przyda. Takie szkolenie daje możliwość zdobycia wiedzy w kwestii dotyczących organizacji ochrony przeciwpożarowej , zapoznanie się z obowiązkami jakie należy wykonywać, aby uniknąć pożarów, zdobycie wiedzy z zakresu podstawowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego urządzeń, a także budynków. Szkolenie to także poznanie zasad jak korzystać ze sprzętu przeciwpożarowego oraz jakiego sprzętu najlepiej w takim momencie używać. Dowiedzieć się można także jakie oznakowanie wejść i wyjść ewakuacyjnych należy stosować , by w przypadku pożaru kierować się w odpowiednią stronę. Chociaż w stresie często wszelkie zdobyte podczas szkolenia ppoż informacje nie zostają w pełni wykorzystane i często działamy zupełnie nieracjonalnie i sprzecznie z wszelkimi normami, które powinny być zastosowane.

Udział w szkoleniu ppoż najcześciej zlecany jest przez naszych pracodawców i odbywa się zazwyczaj w siedzibie firmy. Uczestniczy w nim wielu pracowników, ponieważ jest to szkolenie grupowe. Od pewnego czasu jest też możliwość  by taki kurs odbyć przez Internert. Jest on tańszy i przede wszystkim szybszy. Pracodawca zyskuje też to, że pracownika ma cały czas na miejscu, który nie opuszcza swojego stanowiska pracy, a co za tym idzie nie ma przestojów ,ani opóźnień w wykonywanych zadaniach.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl