Dlaczego warto inwestować w wiedzę pracownika?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Miłosława

Czytano: 700 razy | Kategoria: Szkolenia | Ilość słów: 299 | Data: Tue, 5 Jun 2012 | 26 komentarzy

Wahania na rynkach i kryzys, to powód, żeby przyjrzeć się na jakim etapie rozwoju jest firma. Analiza sytuacji w kontekście konkurencji często wskazuje, że czas na zmiany. Jedną ze ścieżek prowadzących do podwyższenia pozycji firmy jest inwestycja w wiedzę pracowników.

Narzędzi, za pomocą których można budować wyższy pułap kwalifikacji pracowników jest kilka. Warsztaty, seminaria, konferencje, szkolenia. Wraz z postępem technologicznym oraz coraz łatwiejszym dostępem do Internetu popularność zdobywają szkolenia online

Szkolenie to zorganizowany proces, którego celem jest dostarczenie lub rozwinięcie wiedzy lub umiejętności, zmiana postaw lub kształtowanie nowych sposobów zachowań. W wydaniu online cele szkolenia pozostają niezmienne, zmianie ulega jedynie sposób w jaki zostaną osiągnięte. Przy okazji i na potrzeby szkolenia wskazane jest przeprowadzenie analizy potrzeb pracowników, bo to im dedykowane są tego rodzaju działania.

Pracownicy są kluczowym elementem funkcjonowania firmy. To na nich spoczywa odpowiedzialność za poprawne i rzetelne realizowanie wyznaczonych celów, których implikacją są dobre wyniki finansowe. Z tego względu inwestycja w wiedzę i rozwój pracowników jest lokatą w firmę. Zadowolony i zgrany zespół to nie tylko lepsza atmosfera pracy. To także wymierne korzyści w postaci szybciej i sprawniej zrealizowanych projektówwyższych standardów np. w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy czy po prostu większych możliwości.

Inwestowanie w wiedzę pracowników to także budowanie odpowiedniego wizerunku firmy. W świecie, w którym tak bardzo liczy się opinia, trudno nie doceniać tego aspektu. Każda z firm stara się zbudować swoją indywidualną tożsamość, odróżniającą ją od konkurencji. W równym stopniu zależy to od tego jakim hasłem się reklamuje, jak i od tego jakie podejmuje działania na rzecz pracowników czy lokalnej społeczności.

Współczesny świat, działający na zasadach wolnego rynku, za najcenniejsze uznaje wiedzę i informację. Inwestowanie w wiedzę pracowników to działanie perspektywiczne. Pomyślność firmy jest zasługą jej pracowników. Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl