Ciężki los urzędnika

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 689 razy | Kategoria: Szkolenia | Ilość słów: 318 | Data: Fri, 9 Aug 2013 | 10 komentarzy

Praca urzędnika do łatwych nie należy, tysiące formularzy do wypełnienia i pism do napisania przeraziły by niejednego. W dodatku co rusz nowe rozporządzenia i regulacje prawne zmuszają urzędników do zmian znanych sposób załatwienia różnych spraw.

Szczególnie dotyczy to tak delikatnej materii jak Krajowy Rejestr Sądowy, gdzie oficjalnie są zarejestrowane różne podmioty gospodarcze. W dodatku przedsiębiorcy wciąż zmieniają swoje dane, albo dane dotyczące prowadzonych firm, urzędnicy zaś muszą przyjmować wypełnione, z reguły w sposób nieprawidłowy druki krs. Przyjmując kolejny formularz z błędnie wypełnionymi danymi, niejednokrotnie wzdychają, ze przydało by się specjalne, pod czujnym okiem wyszkolonych prowadzących, szkolenie dla asystentek i sekretarek, zatrudnianych w prywatnych formach aby mogły one w końcu prawidłowo składać wypełnione dokumenty. Z pewnością usprawniło by to cały proces, nie łatwej przecież urzędniczej pracy.

Nie jest prosto wypełnić prawidłowo kilkustronicowe druki krs w dodatku w dwóch a czasem i trzech egzemplarzach, wystarczy jedna pomyłka i całe wypełnianie trzeba zaczynać od nowa. Pracownik lub pracownica, która te druki przyjmuje nie ma wystarczająco czasu aby każdego składającego poinformować w jaki sposób wypełniać owe formularze i jakie niezbędne do złożenia wniosku załączniki dołączyć oraz w ilu egzemplarzach.

Wiedza ta jest tak skomplikowana i wymagająca tak dużych umiejętności i zdolności, że odpowiednie szkolenie dla asystentek i sekretarek w tym temacie, może nieco rozwiązało by problem z prawidłowym składaniem wniosków i odciążyło by ciężką pracę urzędników, którzy źle złożone podania muszą cofać z powrotem, uprzednio wystosowawszy pismo do petenta, iż wniosek został odrzucony. Jest to oczywiste marnowanie nie tylko papieru ale i cennego czasu pracownika rejestru sądowego. Być może w przyszłości wnioski takie będzie można składać elektronicznie, wtedy odpowiednio zaprogramowany system wyłapywał by błędy a do urzędnika trafiały by jedynie prawidłowo wypełnione wnioski.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl