Katalogi przedsiębiorstw

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 727 razy | Kategoria: Reklama i promocja | Ilość słów: 384 | Data: Tue, 8 Jan 2013 | 20 komentarzy

Prowadzenie katalogu przedsiębiorstw wymaga zbierania i ciągłego przetwarzania informacji. Informacja zawarta w katalogach musi być jasna, zwięzła i zrozumiała w pełni dla każdego. Zatem katalogi przedsiębiorstw powinny być obszerną bazą danych o firmach.

Oczywiście nie wszystkie katalogi tak powinny wyglądać, gdyż niektóre z nich stanowią tylko pewien wycinek branżowy wyłoniony spośród wielu firm. W końcu chodzi tutaj o zapoznanie się z działalnością niektórych firm i otrzymaniem namiarów na nie - to znaczy adresów i danych teleadresowych. Katalog przedsiębiorstw to publikacja zawierająca dane firm z rozmaitych regionów kraju - a zatem obok branżowego podziału funkcjonować może również i podział regionalny. Są katalogi firm działających w Wielkopolsce, Małopolsce, Mazowszu, Śląsku i innych regionach.

Katalogi regionalne ograniczają się zatem do firm które działają tylko w danym regionie - województwie, bądź w grupie województw. Mogą istnieć oczywiście również i mniejsze katalogi firm - obejmujące jedynie powiat lub grupę powiatów. Nawet konkretna gmina jeśli może się poszczycić pewną ilością firm, może sobie pozwolić na wydanie katalogu firmowego.

kf.jpg

Gminy wydają katalogi które pokazują jakie firmy w nich działają. Mogą to być na przykład takie firmy jak : tartaki, młyny, szkoły, zakłady fryzjerskie, piekarnie, sklepy, przewoźnicy, producenci wody mineralnej, oraz inne rodzaje firm. Firmy działające w poszczególnych gminach mają na celu szerokie rozwiniecie swojej działalność. Z czasem może ona sięgać także poza gminę - i rozciągać się na cały powiat.

Wtedy taka firma może trafić do powiatowego katalogu firm. A potem to już ekspansja na kilka powiatów, po czym można myśleć o firmach na skale z całego województwa. Nie jest to jednak takie proste i wymaga wytężonej pracy, kontaktów no i oczywiście jak zawsze - chociaż odrobiny szczęścia. Ogólnopolskie katalogi firm wydaje się że nie obejmują wszystkich firm w Polsce działających a tylko niektóre.

Chyba nie sposób wszystkich pomieścić - ich liczba idzie w setki tysięcy! Ale może być to możliwe w internetowych katalogach firm ,gdzie bieżąca aktualizacja nie jest już takim problemem. Panorama Firm, Polski Katalog Przedsiębiorstw, czy nawet sama Książka Telefoniczna - mogą aspirować do roli szeroko rozbudowanych baz danych na temat działalności gospodarczej w Polsce.Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl