Gadżety reklamowe a skuteczna reklama

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Marta

Czytano: 527 razy | Kategoria: Reklama i promocja | Ilość słów: 308 | Data: Mon, 24 Sep 2012 | 3 komentarzy

Skuteczna reklama to nie tylko ciekawy spot. W większości przypadków błędnie przyjmujemy, że reklama składa się jedynie z chwytliwego hasła, ładnych obrazków i łatwego przekazu o produkcie. Niekoniecznie.

W przypadku skutecznej kampanii reklamowej spotkać się możemy z wieloma innymi dodatkami, na przykład z gadżetami reklamowymi. Typowe gadżety tego rodzaju to na przykład długopisy, zabawki, kubki, notesy i inne, przydatne, przedmioty codziennego użytku. Jeśli pragniemy przeprowadzić skuteczną kampanię reklamową dla naszej firmy, produktu albo usługi, powinniśmy dobrze się zastanowić, czy nie skorzystać z dodatkowej oferty gadżetów, które pozwolą naszym klientom naprawdę pozytywnie kojarzyć naszą markę.

Darmowe gadżety reklamowe pozwalają skutecznie dotrzeć do ludzi, którzy wobec tradycyjnych reklam są bardzo sceptyczni. Dobrym przykładem reklamy przy użyciu gadżetów są odbywające się co jakiś czas akcje polegające na rozdawaniu napojów Red Bull w dużych miastach. To doskonały przykład kampanii marketingowej, mającej na uwadze bezpośredni kontakt z klientem.

W przypadku reklamy przy użyciu gadżetów musimy jednak liczyć się z dużymi kosztami - nie jest tak, że możemy skutecznie i tanio reklamować naszą firmę - zawsze musimy coś poświęcić. Najwięcej możemy zyskać w sytuacji, gdy będziemy opierali się na pomysłowości. Tylko wtedy będziemy mogli efektywnie poprawić własne kontakty z klientami, a jednocześnie zainteresować odbiorców naszych reklam pomysłowością i innowacyjnością podejścia. Jeśli pragniemy szybko poprowadzić skuteczną kampanię reklamową, dobrze jest uderzyć na wielu frontach - wypuścić krótkie spoty reklamowe w telewizji i w internecie (w formacie Flash przed filmikami, na przykład na youtube, albo w telewizji internetowej), a także stworzyć serię gadżetów, które będą przydatne dla klientów i odbiorców. Dobra reklama to bardzo rozbudowany twór, który wymaga skutecznego działania i sporego doświadczenia. Warto dlatego zatrudnić do jej przeprowadzenia najlepszych fachowców.Podpis

Marta


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl