Wiśniowski na IV Kongresie Stolarki Polskiej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: aveex

Czytano: 576 razy | Kategoria: Public Relations | Ilość słów: 322 | Data: Mon, 24 Jun 2013 | 9 komentarzy

W dniach 16 i 17 maja w Bronisławowie odbyła się IV edycja Kongresu Stolarki Polskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad dwustu gości - przedstawicieli producentów stolarki otworowej. Jednym z partnerów wydarzenia była firma WIŚNIOWSKI.

Już po raz czwarty Kongres zgromadził przedstawicieli wielu firm związanych ze stolarką otworową przedstawicieli władz lokalnych, samorządowych
i wojewódzkich, licznych dziennikarzy polskich i zagranicznych. Wspólnie starano się podsumować cały rok w branży, ale także wyznaczyć kolejne cele do zrealizowania. Motywem przewodnim Kongresu była eksportowa działalność polskich firm.

Tegoroczny Kongres został podzielony na trzy bloki tematyczne, w trakcie których poruszano kwestie szans polskich producentów na rynkach zagranicznych, koncepcje działań eksportowych oraz potencjalne zmiany
w branży w stolarki polskiej po wejściu w życie zmian legislacyjnych, które nastąpią 1 lipca 2013.

Jednym z uczestników pierwszego panelu dyskusyjnego był największy polski producent bram i systemów ogrodzeniowych Andrzej Wiśniowski, laureat nagrody Orły Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość Roku 1012”.

 Ogłoszenie wyników plebiscytu, w którym brali udział również internauci, było punktem kulminacyjnym programu Kongresu. Nagrodę w imieniu Andrzeja Wiśniowskiego odebrała Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu w firmie WIŚNIOWSKI.

Pani Katarzyna Świderska była również uczestnikiem drugiego panelu dyskusyjnego, w trakcie którego przedstawiciele firm debatowali o obecnej sytuacji eksportowej swoich przedsiębiorstw, ale również o planach na przyszłość: – Na dzień dzisiejszy eksport stanowi 38% naszej sprzedaży. W 2017 roku to na nim będziemy budować swoją strategię sprzedaży, opierając się  na wiedzy specjalistów w tej dziedzinie - komentowała Katarzyna Świderska.

Drugi dzień Kongresu upływał pod znakiem zmian legislacyjnych

o fundamentalnym znaczeniu dla branży: Deklaracji Właściwości Użytkowych oraz dyrektywy unijnej w sprawie energetycznej charakterystyki budynków. Zaproszeni paneliści rozważali konsekwencje tych zmian, opracowywali potencjalne scenariusze dla rynku stolarki w Polsce po zmianach prawnych.

Tegoroczny Kongres można podsumować jako bardzo merytoryczną debatę, która pozwoliła nie tylko wyartykułować pewne problemy obecne w branży, ale przede wszystkim pokazała pełny obraz obecnej sytuacji rynku stolarki otworowej.

Podpis

Bandera


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl