O reklamie słów kilka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: subramy20

Czytano: 667 razy | Kategoria: Marketing | Ilość słów: 332 | Data: Tue, 6 Aug 2013 | 10 komentarzy

Wiele firm i organizacji w pewnym okresie swojej działalności staje przed problemem: jak rozszerzyć rozpoznawalność marki? Jak zareklamować się w przestrzeni publicznej?

Do przestrzeni publicznej zaliczyć można telewizję wraz z jej pasmem antenowym, internet (który zresztą staję coraz większym i lepszym medium wymiany informacji. Wynika to z tego, że pomimo dużej ilości spamu, ze względu na swoją charakterystykę jest ciężko go kontrolować), a także przestrzeń zewnętrzna, która pozwala na bezpośrednią relację z drugim człowiekiem.
I tak w przestrzeni zewnętrznej reklama zewnętrzna jest tym medium, które pozwala na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem w przestrzeni publicznej. Interakcja może odbywać się przez billboardy bądź citylighty, które często się stosuje oraz działania poboczne, które mają za zadanie promować dany produkt oferowany przez firmę. Załóżmy na przykład, że prowadzisz swój własny biznes, który produkuje napoje. W tym przypadku mógłbyś promować swój produkt poprzez rozdawanie napojów na ulicy. Ten chwyt stosuje wiele marek dawno już nam znanych jak i tych, które wchodzą dopiero na rynek. W przypadku billboardów można zastosować można zastosować techniki niesztandarowe takie jak elementy wystające 2D i 3D bądź poprzez wykorzystanie nowych technologi druku takich jak druk lustrzany, na soczewkach, odblaskowy, day & night bądź druk elektroluminescencyjny. Formą promocji również będą plakaty oraz ulotki. W przypadku zawieszania plakatów pamiętaj ,że musisz zamieszczać je w wyznaczonych miejscach oraz uzyskać zgodę na zamieszczanie ich. W innym przypadku możesz zostać obciążony dodatkowymi kosztami.
To tylko podstawowe elementy ,które wpływać będą na to jak będzie kształtować i rozwijać się twoja własna działalność. Jeśli zadbasz o te elementy i przetrwasz długą bojową drogę papierkową z urzędami to z twojego pomysłu na firmę, może powstać całkiem niezły biznes, który może osiągnąć wiele. Podstawą jest jednak pomysł, wiara oraz dbałość o to by wszystko zmierzało w jak najlepszym kierunku.


Podpis

Panz3R


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl