Masaż w biurze na Twoje dolegliwości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 422 razy | Kategoria: Mała firma | Ilość słów: 511 | Data: Mon, 7 Apr 2014 | 0 komentarzy

Praca biurowa jest nieodłącznie związana ze spędzaniem kilku, a nawet kilkunastu godzin w pozycji siedzącej. W związku z tym konieczne jest dbanie o swoje samopoczucie, jak i zdrowie. Jednym ze sposobów na poprawę samopoczucie i efektywności w pracy jest masaż w biurze.

Z angielskiego określany jest on jako masaż „Work site”. Jest to coraz bardziej popularny sposób na poprawę swojego zdrowia wśród osób pracujących w biurze.

Praca w biurze jest z jednej strony lepsza niż praca stojąca. Ale niestety z drugiej strony jest ona również obciążeniem dla naszych kręgosłupów. Jak się okazuje praca biurowa przyczynia się w znaczny sposób do jednej z chorób cywilizacyjnych, jaka są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Drugi problem to również kłopoty ze w wzrokiem Jak walczyć zatem z problemami, które mogą dopaść osoby prowadzące przez swoją pracę siedzący tryb życia?

Nasz ciało jest tak zaprojektowane, że preferuje aktywny tryb życia, praca zatem po 8 czy nawet 10 godzin dziennie to dla niego ogromna udręka. Jak zatem znaleźć jakiś rodzaj pomocy dla osoby pracującej przy biurku przez taka liczbę godzin dziennie?

Najlepszy sposób to masaż w biurze. Jest to sposób na poprawę kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Pozwala on zniwelować stres, napięcie mięśniowe, jak również z nową energią przystąpić do pracy po jego zakończeniu.

 

Masaż w biurze – co to tak naprawdę jest?

Masaż w biurze to krótki 15 maksymalnie 20 minutowy masaż wykonywany w miejscu pracy, masaż taki wykonuje się przez ubranie, co powoduje, że nie ma konieczności przerywania pracy. Pracownik może skorzystać z takiego masażu podczas przysługującej mu przerwy. Masaż wykonuje się na specjalnym zaprojektowanym, do tego celu krzesełku, na którym pracownik znajduje się w pozycji siedzącej i może swobodnie oprzeć swoją głowę, tak by było mu jak najbardziej wygodnie. Oparcie przednią częścią ciała powoduje, że maksymalnie rozluźnione stają się mięśnie karku, ramion i dłoni. 

Zadanie masażysty to przy pomocy specjalnych technik rozluźnienie nadmiernie przemęczonych partii ciała pracownika. Masażysta łączy w masażu w biurze techniki, jakie wykorzystuje się w masażu klasycznym z elementami stosowanymi w akupresurze, shiatsu, stretchingu i terapii manualnej.

Podczas wykonywania masażu masażysta pracuje używając rąk, kciuków, a nawet łokci. Masaż opiera się na uciskaniu odpowiednich punktów, które maja wpływ ana samopoczucie człowieka. Są to trak zwane punkty spustowe bólu umiejscowione w rożnych partiach ciała człowieka.

 

Masaż w biurze – korzyści

Badania naukowe prowadzone nad masażem w biurze dowodzą dobitnie, że ma on bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Rozluźnia on całe ciało osoby masowanej, zmniejsza napięcie mięśniowe i stres, co przyczynia się do poprawienia efektywności pracownika i wzrostu jego produktywności. Jak się okazuje czas ten jest zatem bardzo korzystny dla pracownika, w długofalowej perspektywie patrząc powoduje, z pracownik nie uskarża się na bóle kręgosłupa, czyli jest zdrowszy, czyli nie chodzi na zwolnienia. Pracownik korzystający z masażu jest bardziej wydajny i bardziej zadowolony. Jest to jak się pokazuje korzyść obopólna. Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl