5 sposobów na nudę w biurze

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 529 razy | Kategoria: Mała firma | Ilość słów: 421 | Data: Sat, 17 May 2014 | 0 komentarzy

Praca biurowa potrafi być wyjątkowo monotonna, a godziny spędzane w jednym miejscu mają prawo męczyć nawet te osoby, które starają się podchodzić maksymalnie profesjonalnie do powierzanych im obowiązków.

Nuda w biurze wydaje się nieunikniona, są jednak sposoby na radzenie sobie z nią.
Sposób pierwszy – praca
Nasze babki często wychodziły z założenia, że najlepszym sposobem na nudę jest znalezienie sobie nowych obowiązków. Niekiedy sprawiało to, że czas wolny stawał się luksusem, który trudno było sobie nawet wyobrazić. Dziś tak radykalne podejście nie ma już zbyt dużego grona zwolenników, prawdą jest jednak to, że osoby zapracowane zazwyczaj nie narzekają na wolno upływający czas. Być może więc warto rozejrzeć się wokół siebie i zastanowić nad tym, czy nie ma obowiązków, które moglibyśmy przejąć.

Sposób drugi – plotki
Nic tak nie zapobiega znudzeniu, jak możliwość przekazania sobie szokujących wiadomości dotyczących osób, które znamy. Plotkowanie może być znakomitym sposobem na radzenie sobie z nudą w biurze, warto jednak mieć świadomość tego, że niesie za sobą poważne konsekwencje. Atmosfera wokół plotkujących osób zazwyczaj gęstnieje, nie powinniśmy przy tym zapominać o starej prawdzie mówiącej o tym, że ten, kto plotkuje naraża się na powstawanie smakowitych plotek i na swój własny temat.
Sposób trzeci – pasjans
Gdybyśmy zorganizowali zawody polegające na układaniu pasjansa, ich zwycięzcą najprawdopodobniej okazałby się któryś z pracowników biurowych. Rzeczywiście, wspomniana gra karciana cieszy się w biurach ogromną popularnością, okazuje się przy tym, że pozwala nie tylko na zabicie czasu i walkę z nudą. Pasjans umożliwia oderwanie myśli od obowiązków, relaksuje, a jednocześnie zmusza szare komórki do pracy, ma więc znacznie więcej zalet niż początkowo moglibyśmy przypuszczać.
Sposób czwarty – gimnastyka
A może wcale nie musimy patrzeć w monitor, aby zwalczyć biurową nudę? Gimnastyka okazuje się wcale nie mniej skutecznym sposobem na radzenie sobie z nią niż układanie pasjansa, a nasz organizm z pewnością będzie nam bardzo wdzięczny z tego powodu. Kilka ćwiczeń pozwoli nam rozprostować kości i da chwilę wypoczynku zmęczonym oczom.
Sposób piąty – krzyżówki
Rozwiązywanie krzyżówek to możliwość skupienia się na czymś innym niż praca, szansa na oderwanie się od ekranu komputera i naprawdę dobra zabawa. Mówi się przy tym, że ich rozwiązywanie zapobiega chorobie Alzheimera. Co więcej, niekiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym zgadując hasła i wygrywając nagrody, warto więc zastanowić się i nad tą opcją.

Podpis

Jeśli Ci się nudzi, zawsze możesz też pobawić się klimatyzacją w biurze i zrobić zimę ;)


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl