Artykuły w kategorii: Mała firma

11: Idealne biuro rachunkowe dla twojej firmy
Usługi księgowe w dużych firmach to obowiązkowy dział, nie mniej jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie usługi na wyłączność, dlatego ciekawym alternatywnym rozwiązaniem są biura rachunkowe.

12: Jak wypełnić deklarację VAT-R? Część II
Każdy przedsiębiorca będący płatnikiem VAT jest zobowiązany do złożenia deklaracji VAT-R. Zwolnieni z tego obowiązku może wypełnić formularz dobrowolnie i stać płatnikami VAT na własne życzenie. Oto druga część artykułu o tym jak wypełnić formularz VAT-R.

13: Jak wypełnić deklarację VAT-R? Część I
Przedsiębiorcy będący podatnikami VAT są zobowiązani do złożenia deklaracji VAT-R w US. Zwolnieni z podatku VAT mogą złożyć tę deklarację dobrowolnie i często się na to decydują.

14: Zalety i wady założenia własnej firmy
Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety. Najlepiej rozpisać je na kartce. Oto niektóre z nich.

15: Kto musi posiadać kody PKD?
Jeżeli chcesz zarejestrować swoją firmę, to przede wszystkim musisz udać się do miejsca, w którym znajduje się Urząd Miasta bądź gminy.

16: Kilka słów o Księdze Przychodów i Rozchodów
Najczęściej wybieraną formą ewidencji czynności gospodarczych w firmie jest Księga Przychodów i Rozchodów. Planujesz założenie własnej działalności gospodarczej? Sprawdź czy powinieneś lub możesz prowadzić KPiR.

17: Opłaty związane z założeniem firmy
Założenie własnej działalności gospodarczej jest współcześnie dosyć prostą czynnością. Nie ma już tak dużej ilości formalności jak kiedyś, ale mimo to wiążą się z tym pewne koszta, których nie da się uniknąć.

18: Jak zawiesić i wznowić działalność gospodarczą?
Prowadząc własną działalność gospodarczą warto znać przysługujące prawa z tego tytułu. Przedsiębiorca może zawiesić i wznowić działalność gospodarczą. Jednak prawo to nie przysługuje każdemu przedsiębiorcy. Sprawdź, czy przysługuje tobie.

19: Jak zarejestrować własną firmę?
Założenie własnej firmy wiąże się z pewnymi wymogami jakie trzeba spełnić. Jednym z takich wymogów jest rejestracja firmy. Jak i gdzie zarejestrować własną działalność gospodarczą?

20: 6 powodów, dla których warto założyć własną firmę
Kolejny raz zmieniasz pracę i wciąż nie robisz tego, co dałoby ci satysfakcję i wymarzone pieniądze? Może czas pomyśleć o założeniu własnej firmy? Stracić możesz niewiele, a zyskać bardzo dużo.


Strona 2 z 3
[1]   [2]   [3]  
© 2011 Artykulis.pl