Jak urządzić nowoczesne biuro?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: TomaszJ

Czytano: 698 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 385 | Data: Wed, 10 Oct 2012 | 2 komentarzy

Nowoczesne biuro to znaczy dostosowane do swoich czasów, a nawet wyróżniające się na tle innych – mniej wyszukanych przestrzeni biurowych. Urządzenie takiego biura pociąga za sobą pewne koszty, ale efekty wynagradzają włożoną gotówkę.


Najważniejsze z nich to poczucie wygody i funkcjonalności. Czujemy się lepiej w tak nowocześnie urządzonym pomieszczeniu. Równie ważne jest też, że odwiedzający nas goście rozumieją, że mają do czynienia z poważną firmą.

Zacznijmy od mebli. Najlepsza będzie prostota – funkcjonalna i neutralna. Biurka o dziwnych kształtach mogą nie pasować do wielu aranżacyjnych kombinacji, a my niepotrzebnie narazimy siebie na frustrację. Proste kształty są uniwersalne i niezmiennie sprawdzają się w biurach – czy to nowoczesnych, czy trochę bardziej wiekowych. Należy zwrócić uwagę czy każde biurko jest dobrze wykończone z każdej strony. Ma to szczególnie znaczenie, kiedy projektujemy pomieszczenie typu open space. W tego typu miejscach meble ustawione są pod różnym kątem, widać je z każdej strony, warto o tym pamiętać, żeby później naprędce nie kombinować z przestawieniem ich na nowo.

Niezmiernie jest ważne, aby biurko było prawidłowo ustawione w stosunku do innych mebli. Ma to znaczenie w sytuacji, kiedy często zmuszeni jesteśmy do szukania różnych dokumentów, sięgania po niezbędne formularze itd. Jeśli biurko nie będzie dopasowane może nas to narazić na niepotrzebne dolegliwości fizyczne. Większy komfort pracy zapewni nam także odpowiednie oświetlenie. Stanowiska pracy powinny być ustawione w miejscach, gdzie zapewniony jest dostęp światła dziennego. W przypadku braku takiego światła, na przykład, gdy biurko jest ustawione w pewnej odległości od okna – należy doświetlić takie stanowisko sztucznym oświetleniem.

Niezbędnym elementem nowocześnie urządzonego biura jest odpowiedni sprzęt biurowy. Mowa tu o wszystkich sprzętach, dzięki którym praca w biurze może przebiegać sprawnie i bez zakłóceń. Komputery z dostępem do Internetu to zupełna podstawa, a jako że pracują cały dzień bez przerwy, warto zainwestować w jak najlepsze modele. Podobnie, nie ma, co oszczędzać na szybkości łącza internetowego – im szybsze, tym wydajniejsza praca. Równie ważne jest zainwestowanie w dobrej klasy urządzenie wielofunkcyjne. To bardzo przydatne urządzenie łączy w sobie – w zależności od modelu - drukarkę, skaner, faks. Dostępne są atramentowe (najlepsze do domu) i laserowe (które lepiej sprawdzą się w biurze).Podpis

TomaszJ


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl