Rośnie popularność biur coworkingowych. Freelancerzy chcą pracować w zespole

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Paq

Czytano: 498 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 304 | Data: Sat, 23 Mar 2013 | 0 komentarzy

Z badań wynika, że coraz więcej osób, które dotychczas pracowały w domu zaczynają szukać alternatyw. Indywidualne pomieszczenia biurowe dla wielu mogą okazać się po prostu zbyt kosztowne, dlatego na rynku pojawiają się kolejne tzw. bloki coworkingowe, które pozwalają na stosunkowo dobry komfort pracy.

Praca w domu nie dla każdego?

O zaletach pracy na odległość mówi się coraz częściej. Wielu osób nie przekonują niskie koszty, ponieważ w domu trudno o odpowiednie skupienie. Wokół jest wiele czynników, które nie pozwalają poświęcić się w całości pracy. Poza tym wiele po ok. 1 roku pracy w domu czuje się samotna. Brak towarzystwa i poświęcanie każdego dnia na pracę przed komputerem (często po kilkanaście, a nie kilka godzin dziennie) doprowadza do frustracji. Z czasem motywacja spada, nie wystarcza już czytanie cytatów biznesowych, branżowych porad i literatury na temat prowadzenia działalności gospodarczej.

Coworking rozwiązuje podstawowe problemy małych firm

biuro.jpg

Dobrą alternatywą, która zapewnia właściwe warunki pracy jest wybór biura coworkingowego. Wynajmowanie biura na okres kilku godzin w ciągu dnia pozwala na dzielenie się sukcesami oraz wymianę niezbędnego doświadczenia. Dzięki coworkingowi motywacje mikroprzedsiębiorców są już zdecydowanie inne od tych, które towarzyszyły im w domu.

Poza tym tego typu rozwiązanie to dla wielu inkubator, który sprawdza umiejętności młodych freelancerów i pozwala lepiej zarządzać firmą szczególnie na początku drogi biznesowej. Wysoki standard usług, dostęp do kompletnych narzędzi biurowych, a także możliwość współpracy ze specjalistami w tej samej branży to trzy główne czynniki, które decydują o popularności coworkingu w Polsce.

Trend napłynął z Europy Zachodniej

Biura coworkingowe osiągnęły duży sukces w już nie tylko w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, ale i Wrocławiu i Trójmieście. Pomysł na pierwsze tego typu projekty napłynął do Polski głównie z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu forma pracy jest mocno spopularyzowana.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.
© 2011 Artykulis.pl