Jak powinna wyglądać strona internetowa Twojej firmy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: cisza

Czytano: 387 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 306 | Data: Fri, 28 Feb 2014 | 0 komentarzy

Dzisiaj strona www to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Bez tego nie istnieje ona w Internecie, a co za tym idzie nie budzi ona zaufania wśród potencjalnych klientów. Taka strona to wizytówka firmy.

Nie tylko dostarcza o niej informacji, ale i o jej produktach i usługach. To jednocześnie reklama, która musi przykuwać wzrok, interesować i ciekawić. Co jest najważniejsze i jak powinna wyglądać taka strona? Oto kilka słów na ten temat.

Z perspektywy klienta

Podstawą każdej strony internetowej jest jej wygląd oraz odpowiednia nawigacja. Przeciętny użytkownik Internetu potrzebuje zaledwie kilku sekund, aby stwierdzić, czy dana strona jest dla niego użyteczna i czy znajdzie na niej wszystko, czego potrzebuje. Dlatego bardzo ważne jest, aby mógł on w prosty i szybki sposób dotrzeć do niezbędnych informacji. Poruszanie się po takiej stronie powinno być łatwe, szybkie i przede wszystkim intuicyjne. Strona powinna być jak najbardziej przejrzysta, czytelna i funkcjonalna. Bardzo ważny jest zarówno jej wygląd (kolorystyka, rodzaj czcionki etc.) jak i zamieszona na niej treść  Przekaz musi być zwięzły i powinien zawierać tylko najpotrzebniejsze informacje. Wszystkie te elementy muszą być spójne i współgrać ze sobą, dlatego też odpowiednie za projektowanie stron www jest tak bardzo  istotne.

Z perspektywy wyszukiwarki

Nawet najlepsza strona na niewiele się zda, jeżeli nie będzie widoczna w wyszukiwarce. Właśnie dlatego umiejętne i przede wszystkim efektywne pozycjonowanie strony www zgodnie z zasadami SEO (Search engine optimization) to bardzo ważny element, o którym powinniśmy pamiętać, przy zakładaniu firmy i własnej witryny internetowej. Odpowiednie pozycjonowanie wpływa nie tylko na wysokie pozycje w wyszukiwarkach, ale również na wzrost liczby odwiedzin, większe zainteresowanie oraz pozytywny wizerunek w sieci. W tym celu dobrze jest poprosić o pomoc  agencji, która ma w tej dziedzinie doświadczenie.

Dzisiaj posiadanie własnej firmy idzie w parze z posiadaniem strony WWW. Aby odnieść sukces, powinna być ona dokładnie przemyślana.Podpis

Ala N.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl