Czy łatwo zarządzać kompetencjami?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 550 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 299 | Data: Sun, 6 Oct 2013 | 10 komentarzy

Oczywiście nie jest łatwo zarządzać kompetencjami innych osób, a już zwłaszcza podwładnych. Jest to związane z tym, że nie każdy nadaje się na taką rządzącą osobę. Są oczywiście ludzie, którzy czują się z tym dobrze i dla nich nie stanowi to najmniejszego problemu. Zarządzanie kompetencjami jest bardzo ważne.

Kompetencje pracownicze to bardzo ważna rzecz i należy umieć z nich korzystać, bo przecież jest to niezbędny element tego, aby wszystko w formie działało jak należy. Zarządzanie kompetencjami pracowników jest opisane w wielu książkach i przewodnikach, dlatego tej rzeczy można się nauczyć i wielu pracodawców korzysta z takich publikacji. Ta trudna sprawa jest na pewno ważna w wielu miejscach pracy i od tego zależy sprawne funkcjonowanie całej korporacji.

Na pewno można stwierdzić, że zarządzanie kompetencjami pracowników to ciężkie zadanie. Ważne jest, aby wszystko odbywało się sprawnie i aby kompetencje i umiejętności każdego człowieka, były wykorzystywane w odpowiedni sposób i w takim stopniu na jaki pozwala sam zainteresowany. Pracodawca zasiadając na stanowisku szefa, musi, a przynajmniej powinien mieć świadomość tego, że trzeba się będzie zajmować także takimi rzeczami jak właśnie zarządzanie kompetencjami swoich podwładnych. Ludzie na wysokich stanowiskach są zobowiązani do tego, aby nie wykorzystywać podwładnych, gdyż nie jest to ani poprawne, ani po prostu ludzkie. Dobra atmosfera w miejscu pracy jest bardzo ważna i należy o nią nieustannie dbać i zabiegać. Więcej o tym dowiesz się tutaj.

Zarządzanie kompetencjami innych, a zwłaszcza osób zależnych od kogoś finansowo nie jest doskonałym rozwiązanie. Niektórzy mogą wykonywać polecenia ze strachu czy obawy o utratę źródeł dochodu. Trzeba zatem wszystko przeprowadzić w taki sposób, aby było legalnie i naprawdę miło oraz rzetelnie. Kompetencje da się naprawdę zmierzyć, zaobserwować, bo są pewnymi działaniami, dzięki którym ludzie mogą osiągać coraz to nowsze i lepsze cele dla siebie czy też całej firmy.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl