Czy drukarnie internetowe są godne zaufania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: skorpionek

Czytano: 404 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 283 | Data: Sat, 11 Jan 2014 | 0 komentarzy

W związku z gwałtowną informatyzacją świata, która trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat, wiele biznesów przeniosło się do świata cyfrowego. Nie inaczej jest z firmami branży drukarskiej. Jednak pomimo niższych cen i prostszej formy zamawiania wielu klientów boi się zamawiać towary i usługi za pośrednictwem internetu.

Nie są to obawy całkowicie nieuzasadnione. Wielu klientów drukarni po krótkim epizodzie z zamówieniami w internecie powróciło do formy klasycznej. Jest to spowodowane specyfiką rynku poligraficznego. Gdy kupuje się telewizor czy telefon komórkowy, nie ma większego znaczenia czy nabędzie się go w sklepie internetowym czy stacjonarnym. Z zamówieniami np. na druk kalendarzy reklamowych znacznie bezpieczniej udać się do drukarni w swoim mieście i zbadać organoleptycznie jakość i staranność wykonania produktów na co niestety nie mamy szansy w drukarni internetowej, w której do dyspozycji mamy kilka zdjęć starannie wyselekcjonowanych, najbardziej efektownych egzemplarzy, sfotografowanych i obrobionych w programie graficznym przez specjalistę od marketingu produktowego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku innych zamówień o większym stopniu komplikacji jak na przykład książki, katalogi reklamowe czy teczki na dokumenty z nadrukami.

Nie jest jednak prawdą, że należy wystrzegać się jak ognia drukarni internetowych. Mają one jedną podstawową zaletę w stosunku do ich stacjonarnych odpowiedników, a mianowicie zdecydowanie niższe koszty produkcji. Dlatego też warto wypróbować ich profesjonalizm na prostszych zamówieniach typu: wizytówki, ulotki i plakaty. Może się okazać, że jakość wykonania zlecenia będzie nas zadowalać i nie ma wtedy najmniejszego powodu, aby przepłacać. Warto jednak przed złożeniem zamówienia przeanalizować rynek lub po prostu podpytać znajomych czy nie korzystali kiedyś z usług takiej firmy, gdyż wybierając niewłaściwą drukarnię internetową możemy się zrazić do całego segmentu rynku poligrafii on-line.

Drukarnie internetowe są niewątpliwie ciekawą inicjatywą i warto się zainteresować ich ofertą jednak przy bardziej złożonych produktach lepiej skierować kroki do profesjonalnej, stacjonarnej drukarni.Podpis

Karol


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl