Astma oskrzelowa – jak ją leczyć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1134 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 271 | Data: Sun, 22 Feb 2015 | 0 komentarzy

Astma jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób na świecie, według szacunków choruje na nią ponad 300 milionów osób i ta liczba stale wzrasta. Ta przewlekła choroba wieku dziecięcego, wbrew temu określeniu, dotyka nie tylko dzieci, ale coraz częściej osób dorosłych.

Astma oskrzelowa, nazywana inaczej dychawicą, jest przewlekłym schorzeniem zapalnym charakteryzującym się częstymi atakami niewydolności oddechowej, które są rezultatem niedostatecznie drożnych dróg oddechowych. W zasadzie jest choroba nieuleczalna, prowadząca do nieodwracalnych zmian w oskrzelach. Towarzyszą jej charakterystyczne objawy w postaci napadów duszności, świszczącego oddechu, kaszlu, uczucia ucisku na klatkę piersiową. Zasadniczą przyczyną astmy jest nadmierna reakcja dróg oddechowych na rozmaite czynniki zewnętrzne, takie jak wirusowe infekcje, zimne powietrze, stres, hiperwentylacja, ale także kurz, dym papierosowy, pyłki roślin, sierść zwierzęca.

W ostatnich latach coraz częściej mamy do czynienia z tak zwaną astmą alergiczną, która jest wynikiem nadwrażliwości na jakiś rodzaj alergenu. Dlatego też ten typ choroby spotyka się najczęściej w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie zanieczyszczenie środowiska, a więc i obecność alergenów jest większa. Leczenie astmy wymaga przede wszystkim stosowania farmaceutyków zmniejszających nadmierną reakcję oskrzeli. Łagodzą one jednocześnie objawy i minimalizują częstość występowania ataków. Oprócz tego podaje się odpowiednie leki doraźnie, w celu przerwania ataku duszności.

W stanach łagodnych można stosować naturalne sposoby na astmę, na przykład zioła o działaniu wykrztuśnym, takie jak aminek czy krokosz barwierski. Nalewka z fig z kolei ułatwi odprowadzenie flegmy, a polepszy oddychanie i złagodzi objawy miód. W początkowym etapie skuteczny jest czosnek ugotowany w mleku lub w wodzie. Ostatnio naukowcy odkryli, że cenne właściwości lecznicze ma imbir, który zresztą od dawna był stosowany w medycynie naturalnej w leczeniu wielu schorzeń.Podpis

W astmie oskrzelowej niezbędny może okazać się zakup inhalatora: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl