Anteny satelitarne - wybieramy najlepszą antenę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 444 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 369 | Data: Fri, 4 Apr 2014 | 0 komentarzy

Stojąc przed wyborem anteny satelitarnej zadajemy sobie mnóstwo pytań, które zdecydowanie utrudniają podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie wyboru rozmiaru talerza, materiału lub samego typu anteny. Trzeba mieć na uwadze, że wybór ma wpływ na jakość (lub możliwość) odbioru telewizyjnego.

W dobie telewizji HD, wysokiej rozdzielczości i możliwości najnowszych odbiorników telewizyjnych, jakie serwuje nam technologia - problemem byłaby źle dobra antena, która nie gwarantuje poprawnie odbieranego sygnału. Nie dziwią więc pytania - jak wybrać antenę, aby spełniła nasze wymagania odnośnie jakości odbieranego sygnału? Trzeba skupić się na kilku ważnych czynnikach.

Wielkość anteny

Kluczowy czynnik wyboru anteny satelitarnej. Wielkość talerza zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, gdzie chcemy zainstalować antenę, w jakim regionie mieszkamy i jaką telewizję chcemy odbierać. Ciekawostką jest fakt, że mieszkańcom zachodniej Polski w zupełności wystarczą anteny 60 centymetrowe. Natomiast wszyscy, którzy mieszkają na wschodzie kraju muszą pomyśleć o nieco większej antenie (na przykład 80 centymetrowej). Różnice polegają na wiązkach sygnałów, które w znacznej większości skierowane są na Europę Zachodnią. Na szczęście antena satelitarna w granicach od 60 centymetrów do 120 nie jest droga. Problemy cenowe zaczynają się, gdy chcemy kupić większą antenę.

Materiał

W kwestii materiału dominują anteny stalowe i aluminiowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Stalowe są trwalsze, ale szybko rdzewieją (to też nie jest schematem, gdyż dobrze polakierowana antena stalowa wytrzyma znacznie dłużej bez straty swojej prawowitej barwy). Aluminiowa antena satelitarna jest lżejsza i odporniejsza. Niestety - ma jedną wadę. Takie anteny satelitarne są podatne na działania czynników zewnętrznych, zwłaszcza wiatru. Wiele osób skarży się, że antena po prostu odpada na silnym wietrze, urywając się z mocowań (w miejscach przymocowania powstają dziury). Problemem jest zbyt miękki stop anteny. Jednak zdecydowanie częściej natkniemy się na ofertę aluminiowej anteny. Przy wyborze warto zwracać uwagę na mocowanie, które potrafi przysporzyć problemów.

Podsumowanie

Spoglądając na trend i możliwości satelitarne - najczęściej wybieraną anteną jest aluminiowa antena offsetowa. Co do wielkości - warto wybrać antenie nieco większą, która pozwoli bez problemu odbierać sygnał satelitarny w obrębie naszych zainteresowań telewizyjnych. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że czym większa antena - tym większy budżet musimy przygotować na zakup.Podpis

Berszi


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl