Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Biznes

21: Księgowość internetowa – czy warto?
Prowadzenie księgowości to element, który spędza sen z powiek wielu freelancerom i jest dla wielu niemiałym wyzwaniem. Mimo pojawienia się nowych rozwiązań - wciąż wielu przedsiębiorców zastanawia się - co wybrać - oldschoolową tradycyjną księgowość czy też jej modną kuzynkę - księgowość internetową?

22: Jak wybrać pierwszego e-papierosa?
Zdecydowanie się na porzucenie tradycyjnych papierosów analogowych na rzecz ich elektronicznego odpowiednika jest poważnym krokiem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów e-papierosów. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?

23: Obsługa prawna - niezbędna dla firmy
Czym jest obsługa prawna? Są to usługi zespołu adwokatów, radców prawnych i specjalistów z dziedziny prawa. Bez dobrej jakości obsługi prawnej żadna firma nie utrzymałaby się na rynku.

24: Metoda Six Sigma, czyli o zarządzaniu firmą
Six Sigma jest metodą opracowaną w celu zarządzania jakością w przedsiębiorstwie. Została ona zaprojektowana oraz wprowadzona po raz pierwszy w latach 80 – tych przez koncern Motorola.

25: Analiza wnętrza firmy
Analizę wnętrza firmy można przeprowadzić w kilku zakresach. Jednymi z ważniejszych są analiza zasobowa oraz analiza funkcjonalna. Dziś pokrótce przyjrzymy się każdej z nich.

26: Kaizen
Kaizen jest jedną z japońskich filozofii, która obecnie jest wykorzystywana do ciągłego doskonalenia procesów zarządzania w firmie. Czym dokładnie jest i dlaczego warto wziąć ją pod uwagę przy zarządzaniu przedsiębiorstwem? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu

27: Makrootoczenie firmy
Makrootoczenie firmy to element niezwykle istotny, który musi być brany pod uwagę przez cały czas trwania działalności danej firmy. Do makrootoczenia zaliczanych jest 5 czynników.

28: Zanim zostaniesz właścicielem lokalu gastronomicznego
Otwierając swój obiekt gastronomiczny należy liczyć się z kilkoma zobowiązaniami oraz trudnościami, jakie napotkamy na drodze. Prowadzenie własnego biznesu wymaga umiejętności podejmowania sprawnych i dobrych decyzji. Z jakimi problemami musi zmierzyć się przyszły przedsiębiorca?

29: Firmowe potrzeby magazynowe
Żeby móc rozwinąć skrzydła w naszej działalności gospodarczej musimy zapewnić sobie szereg niezbędnych ku temu warunków. Chodzi nie tylko o dobry plan,ale też o znalezienie fachowej kadry, ale także – stworzenie należytych warunków lokalowo-przestrzennych.

30: Rekrutacja Assessment Center - o co chodzi?
Assessment Center (w skrócie AC) – ta obco brzmiąca nazwa oznacza nic innego, jak sposób oceny, a ściślej zbiór metod oceny, czy też proces dokonywania wyboru poprzez ocenianie. Wyrażenie to (z języka angielskiego) nie ma swego polskiego odpowiednika, a w tłumaczeniach ujmowane bywa jako np. ocena zintegrowana czy też centrum oceny.


Strona 3 z 40
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]   [25]   [26]   [27]   [28]   [29]   [30]   [31]   [32]   [33]   [34]   [35]   [36]   [37]   [38]   [39]   [40]  
© 2011 Artykulis.pl