Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Biznes

261: Humanista przedsiębiorcą?
Rynek jest nasycony wykształconymi humanistami a uniwersytety wydają wciąż nowe dyplomy. Studia humanistyczne są częstym wyborem maturzystów. Tego typu kierunki niewątpliwie poszerzają horyzonty i otwierają umysł – jak jednak poradzić sobie w na rynku pracy? A może wciąć los w swoje ręce?

262: W krainie vatowców
Początkujący przedsiębiorcy muszą zdecydować czy chcą być płatnikami VAT. Co prawda przysługuje im zwolnienie od tej możliwości, jednak rezygnując z tej opcji, możemy bardzo wiele stracić.

263: Kobiety do biznesu!
Coraz więcej kobiet jest świadomych swojego potencjału i samodzielności. Równouprawnienie to już nie tylko teoria, ale coraz powszechniejsza praktyka.

264: Polacy nie czytają umów pożyczek i kredytów!
Właściwie nasze społeczeństwo nie odbiega w tym wypadku od normy europejskiej. Ludzie nie czytają umów - to fakt, a zarazem dzwonek alarmowy. Mało tego, co raz więcej osób podpisuje wszystko w ciemno.

265: Doradztwo dla MSP
Przedsiębiorcy, którzy powierzają księgowość swojej firmy w innym firmą chcą mieć pewność, że jest ona prowadzona prawidłowo. Początkujący przedsiębiorca, nawet bez żyłki biznesmena, nie będzie miał problemów ze zorientowaniem się, że decyzje związane z prowadzeniem firmy mają bezpośrednie przełożenie na jej fundusze.

266: Dobry biznes
Mnóstwo współcześnie żyjących osób zastanawia się nad tym, co zrobić, aby rozkręcić dobry biznes. A co to znaczy dobry? A mianowicie – popularny i dochodowy. W dzisiejszych czasach, a więc w z pozoru nowoczesnym i postępowym dwudziestym pierwszym wieku nie wszystko okazuje się być aż tak wielkim sukcesem.

267: Konsekwencje nierzetelnego i wadliwego prowadzenia księgi podatkowej
Księgi podatkowe mogą stanowić jeden z ważniejszych dowodów w zakresie postępowania podatkowego, muszą jednak zostać spełnione warunki dotyczące faktu, że aby księga mogła zostać zaliczona w poczet dowodów, musi być rzetelna i niewadliwa.

268: Certyfikacja sklepu w Polsce
Certyfikat rzetelności jest obiektywnym źródłem opinii, gwarantuje przejrzystą procedurę zakupu i ewentualnej reklamacji. W niektórych przypadkach firmy certyfikujące zajmują się mediacją w sporach między sklepem a klientem. wiarygodność sklepu jest wątpliwa.

269: Jaki program rachunków
Aby określony program zapewnić nam pewne korzyści, to musimy go posiadać. Tak samo jest w przypadku programów do rachunków, z których starają się korzystać firmy i przedsiębiorstwa. Przecież one także muszą tworzyć rachunki dla kontrahentów.

270: Zyskaj 200 tys. złotych na rozwój Twojego eksportu
23 lipca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości formalnie ogłosiła II. rundę aplikacyjną do działania 6.1. Paszport do Eksportu, prowadzonego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, przypadającą na rok 2012.


Strona 27 z 40
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]   [25]   [26]   [27]   [28]   [29]   [30]   [31]   [32]   [33]   [34]   [35]   [36]   [37]   [38]   [39]   [40]  
© 2011 Artykulis.pl