Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Biznes

211: Opłacalność lokaty strukturyzowanej?
Lokaty bankowe to produkty finansowe, które są już z nami na tyle długo, że w zasadzie nie pamiętamy, skąd się wzięły. Taka stagnacja powoduje, że idealnie spasowany do potrzeb klientów produkt po pewnym czasie nieuchronnie staje się przestarzały i zdecydowanie mniej atrakcyjny.

212: Pilot Philips z klawiaturą QWERTY
Philips stworzył pilota DUAL z wbudowaną klawiaturą QWERTY. Po jednej stronie pilot znajdują się przyciski, zaś po drugiej klawiatura QWERTY. Dwustronny pilot pozwala na obsługę standardowych funkcji telewizora oraz wprowadzenie tekstu niezbędnego do korzystania z Internetu.

213: Czym jest księga przychodów i rozchodów
Podatkowa księga przychodów i rozchodów (w skrócie KPiR) jest urządzeniem księgowym służącym do ewidencjonowania – dla celów podatku dochodowego – przychodów i kosztów podatnika.

214: Czym jest ewidencja przychodów?
Podatnicy rozliczający się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (tzw ryczałtowcy) mają stosunkowo najmniej obowiązków dokumentacyjnych. A ich obowiązki sprowadzają się głównie do dokładnego prowadzenia ewidencji przychodów.

215: Ryczałt ewidencjonowany
Ryczałt ewidencjonowany jest (obok karty podatkowej) jedną z najprostszych form opodatkowania firm. Przy obu tych formach rozliczania się z urzędem skarbowym, nie istnieje nawet potrzeba prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

216: Przez rozrywkę do sukcesu
Biznes to nie tylko twarde, bezwzględne reguły – biznes to zbiór ludzi, którzy wiedzą czego chcą i uwielbiają się bawić. Jeśli chcemy zawojować świat biznesu i zjednać sobie zaradne byty – zorganizujmy imprezę organizacyjną o jakiej nawet nie śnili.

217: Kredyt konsolidacyjny
Artykuł opisujący kredyty konsolidacyjne, które pozwalają wyrwać się ze spirali zadłużenie i poradzić sobie z własnymi problemami finansowymi. Opowiadamy na pytanie czym jest taki kredyt i jakie są korzyści płynące z jego zaciągnięcia.

218: Czas trwania lokaty i jego znaczenie
Lokaty polecane nam przez banki nie są jednolite, obecnie możemy zatem wybierać nie tylko ich rodzaj, ale również czas trwania. Na rynku dostępne są zarówno lokaty trzymiesięczne, jak i lokaty roczne, bankom nieobce są przy tym rozwiązania, które pozwalają nam zarabiać w jeszcze bardziej nietypowych okresach.

219: Dlaczego nie można zapomnieć też o obecnych klientach?
W przypadku skutecznej reklamy, powinniśmy zarówno pamiętać o klientach obecnych, jak i nowych. Zdobycie klienta i jego zatrzymanie często jest o wiele bardziej opłacalne, niż po prostu zdobycie klienta, który raz skorzysta z oferty a potem zapomni, że taka firma jak nasza w ogóle istnieje.

220: Ustawa VAT – zmiany w 2013 roku
Wraz z początkiem nowego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zmiany w ustawie o VAT. Mają one dotyczyć nowych zasad powstawania obowiązku podatkowego, a także podstawy opodatkowania. Nie jest znana pełna treść projektu oraz jego zakres. Wiadomo na razie, że jest on na etapie przygotowawczym, co oznacza, że jego założenia mogą ulec zmianą.


Strona 22 z 40
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]   [25]   [26]   [27]   [28]   [29]   [30]   [31]   [32]   [33]   [34]   [35]   [36]   [37]   [38]   [39]   [40]  
© 2011 Artykulis.pl